video-cameraTagad ne tikai HD videokameras, bet arī mobilās ierīces – viedtālruņi un planšetdatori, piedāvā iespējas uzņemt video augstā HD kvalitātē. Šādu augstas izšķirtspējas video ierakstu skatīšanās dod pavisam citādas emocijas nekā skatoties zemas kvalitātes ierakstus.

Mobilajās ierīcēs jau ir programmas, ar kurām var atskaņot HD videofailus. Tās arī piedāvā vienkāršās HD video rediģēšanas iespējas – “nogriezt” failu galus, savstarpēji sakombinēt atbilstoši ieraksta vietai vai laikam un tml.

Lai veiktu nopietnāku HD videofailu rediģēšanu, jāņem talkā jaudīgāks dators, jo augstas izšķirtspējas video aizņem vairāk vietas atmiņas ierīcēs un rediģējot kvalitatīvi jāpārraksta liels daudzums informācijas.

HD videofailu rediģēšana saskaras ar vēl vienu problēmu. Filmējot video signāli tiek ierakstīti vienādā AVCHD formātā, tomēr dažādu videoierīču ražotāji savos HD video failos izmanto dažādus “knifus” un nav iespējams jebkuru videofailu atskaņot uz jebkuras ierīces, kur nu vēl atrast vienu HD videorediģēšanas programmu, kura spēj “atkost” visu plašāk izmantotos video failu kodējumus.

Zinu, ka daudzi lieto dažādas HD video konvertēšanas programmas, ar kurām uzņemto HD video pārveido uz vieglāk apstrādājamiem formātiem. Bet tad vietā jautājums – kāda velna pēc pirkt HD video ieraksta ierīci (kura nav lēta), lai pēc tam uzfilmēto video pārveidotu un rezultātā ievērojami zaudētu attēla kvalitāti?

Viens būtisks ieteikums, kā saglabāt uzfilmētā HD video kvalitāti ir šāds. Lai pārvietotu videofailus no videokameras vai mobilās ierīces, nelietojiet vienkāršāko variantu – COPY – PASTE neapstrādāto  videofailu pārvietošanai.  (Daudzas ierīces nemaz to neatļauj darīt). Video failu pārvietošanai izmantojiet video ierīces ražotāja ieteiktās programmas. Tās atpazīst “savas firmas” video kodējumu un saudzīgi pārvieto videofailu.

Piemēram, tā kā lietoju SONY foto un video aparatūru, tad video un foto failu saudzīgai pārvietošanai uz datoru izmantoju bezmaksas programmu SONY Play Memories Home. Jaunākā versija, kura labi savietojama ar Windows 8.1, ļauj datorā atskaņot arī tos HD videofailus, kuri vēl atrodas videokamerā, bez citas īpašas, datorā instalējamas HD video atskaņošanas programmas. Sony Play Memories Home ļauj veikt arī vienkāršu fotoattēlu apstrādi – mainīt krāsu intensitāti, kontrastu, asumu un tml. Video failu rediģēšanu neesmu izmēģinājis, jo tam izmantoju citu programmu.

Lai rediģētu HD videofailus, internetā izpētīju dažādus piedāvājumus. Dažas programmas ir “smagas” un prasa ļoti jaudīgu datoru, citas – bezmaksas versijās ir dažādi ierobežojumi, kuri mani neapmierināja. Tā kā video veidoju paša un draugu “lietošanai” , tad man svarīgi bija programmas lietošanas vienkāršība mazs datora resursu patēriņš. Tā nonācu pie HD video apstrādes programmas AVS4YOU. Lai izmantotu visas iespējamās funkcijas, tā ir maksas programma. Nedomāju, ka dārga – jo UNLIMITED (bez laika ierobežojuma) versija maksā USD 59. Abonēšana uz gadu – USD 39.

Iegādājos UNLIMITED versiju un šo AVS4YOU izmantoju jau vairākus gadus divos datoros pa vienu cenu. Video apstrādāšanai (arī HD) tiek piedāvātas šādas būtiskās iespējas: video failu konvertēšana, video failu rediģēšana un saglabāšana dažādos formātos, gatavu videofilmu “pārtaisīšana” (Video ReMaker), videofailu atskaņošana.

AVS4YOU nav tikai video apstrādes programma vien. Tā ir vienkāršu programmu pakete, kurā vēl ietilpst audio, attēlu un dokumentu apstrādes programmas. Kopskaitā, ja nemaldos, kādas 18 iespējas.

 

Views: 79

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail