atstarotājsPavasaris ir laiks, kad sākas lielā automašīnu gatavošana vasaras sezonai un OCTA pirkšana uz vajadzīgo laika periodu. Mani paziņas OCTA parasti pērk internetā, izvēloties lētāko OCTA piedāvājumu.

Nolēmu izpētīt, kāds ir internetā pieejamais OCTA piedāvājums konkrēti manai automašīnai braukšanai arī ārpus Latvijas, bet tikai Baltijas valstīs uz 12 mēnešiem. Tā kā maksa par OCTA ir “piesieta” konkrētai automašīnai un īpašniekam, tad jūsu gadījumā cipari (cena) var būt atšķirīga. Tāpēc pievērsu uzmanību internetā piedāvātajām OCTA galvenajām pamanītām kopsakarībām.

Sāku ar www.e-octa.lv. Lētākais bija Baltikuma OCTA piedāvājums – 28,30 EUR. Tad sekoja Balta un Seesam. Dārgākais – Compensa (39,90 EUR). Diemžēl tikai viena kompānija – BTA – piedāvājumā norādīja OCTA polises darbības reģionu (Baltija). Citos gadījumos atliek vien minēt – Latvija, Baltija vai visa Eiropa. Nolēmu šo piecu kompāniju piedāvājumu papētīt vairāk arī citās interneta vietnēs.

Praktiski gandrīz tādas pašas OCTA cenas piedāvāja arī www.octa24.lv. Lētākā Balta, dārgākā – Compensa. Arī šeit vienīgi BTA norāda OCTA polises darbības reģionu – Baltija.

Tālāk ielūkojos www.gudriem.lv. Zemāko OCTA cenu piedāvā Baltikums, augstāko – Compensa. BTA piedāvājums … nemaz netiek piedāvāts.

Interesanta ir vietne www.manapolise.lv. Ievadot savas automašīnas datus, uzreiz redzams skaidri salasāms paziņojums: OCTA polises darbības teritorija EIROPA. Patīkami, ka uzreiz skaidrs piedāvājuma ģeogrāfiskais pārklājums. Tikai … mani mulsināja OCTA polišu cenas Eiropā, salīdzinot ar citos portālos “nezināmo” piedāvājumu. OCTA cenas Eiropā un citviet (citos OCTA pārdošanas portālos) nemainīgas ir Compensa, Balta, Seesam. Vai tas nozīmē, ka šīs kompānijas vispār piedāvā tikai Eiropas polises, vai arī “vietējie” braucēji draudzīgi “samet” naudiņu polisēm arī tālbraucējiem?  OCTA polises Eiropā cena par 4 EUR bija palielināta Baltikums, bet BTA – par 18 EUR dārgāk nekā polise Baltijai.

Pārmaiņas pēc ieskatījos arī katras no šeit pieminētās apdrošināšanas kompānijas mājas lapās. Kādas tur OCTA cenas? Nemainīgu cenu līniju ietur Compensa. Citu kompāniju OCTA piedāvājums savās mājas lapās ir par dažiem EUR lētāks, nekā weblapās, kurās apkopoti vairāku kompāniju piedāvājumi.

Secinājumi?

Vai nu neprotu saskatīt, vai arī kompānijas viņām vien zināmu iemeslu dēļ nenorāda internetā piedāvāto OCTA polišu darbības reģionu. Līdz ar to nejūtos drošs par to, vai bez aģenta starpniecības es varētu internetā nopirkt sev vajadzīgo OCTA polisi Baltijai uz 12 mēnešiem.  Vienīgais nepārprotamais OCTA piedāvājums internetā bija kompānijai BTA, kurš gan nav no tā “lētākā gala”.

Šis nav reklāmraksts, tādēļ kur un no kā internetā iegādāties lētu OCTA polisi lai paliek katra paša izvēle.

Views: 123

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail
2 thoughts on “Kur pirkt lētu OCTA internetā”
  1. Es pēdējā laikā pērku tikai internetā. Arī ņemu sev tādu OCTA, kas darbojas Baltijas valstīs – tālāk nevajag.
    Šogad konkrēti man lētākais variants bija – Gjensidige.

    H.

    1. Vakar pirku internetā BTA lapā. Kad nonācu līdz reālai pirkšanai, cena bija vēl zemāka nekā tad, kad veicu te aprakstīto salīdzinājumu.

Comments are closed.