Zafira pārnesumu kārbas pievada mehānisma regulēšana parasti vajadzīga divos gadījumos: ja noticis pievada vai pārnesumu kārbas remonts vai arī apgrūtināta pirmā pārnesuma vai atpakaļgaitas ieslēgšana.
Remonta gadījumā viss skaidrs – pārnesumu kārbas pievads uz laiku bijis izjaukts vai atvienots no pārnesumu kārbas, tādēļ nepieciešams iestatīt pareizu pārnesumu kārbas zobratu un pārnesumu pārslēgšanas sviras savstarpējo stāvokli.
Tomēr gadās, ka parādās problēma ar pirmā pārnesuma vai atpakaļgaitas ieslēgšanu, automašīnai atrodoties miera stāvoklī. Šīs problēmas cēlonis ir pārnesumu kārbas pievada (tautā sauc par kulisi) detaļu izdilums, kā rezultātā palielinās pārnesumu pārslēgšanas sviras brīvkustība.
Regulēšana, par kuru stāstīšu tālāk, ir tikai īslaicīgs risinājums gadījumam, ja apgrūtināta kāda pārnesuma ieslēgšanu – laikus jādomā par izdilušo detaļu nomaiņu vai citu risinājumu.
Atgādinu, ka šāda regulēšana izmantojama tikai pārnesumu kārbai F23, kuras pievads ir sviru sistēma un divas elastīga tērauda vadīklas (stieņi apvalkā). Skatīt gaišo attēlu raksta sākumā.
Lai piekļūtu pārnesumu kārbas vadības mehānismam, jāpaceļ noslēdzošais panelis pie pārnesumu pārslēgšanas sviras (1.attēls). Paceļot šo paneli virs sviras gala, var piekļūt savilcējam, kas stiprina elastīgo materiālu pie sviras „kāta” un tad pārsegu var noņemt pavisam, lai netraucē.
Pārnesumu pārslēdzēja sviru novieto neitrālajā stāvoklī un tad ar kaut ko stingru – skrūvgriezni vai plakanknaiblēm uz priekšu pārbīda „U” veida skavu, kura atrodas pārslēdzēja mehānisma korpusa aizmugurē (2.attēls). Ja viss izdarīts pareizi, tad svira nofiksējusies vienā stāvoklī.
Ar šauru skrūvgriezni atbrīvo savienojošos mehānismus, kas „saslēdz” pārnesumu pārslēgšanas sviras ar vadīklām. Skrūvgriežņa galu ievieto šaurajā spraugā un nedaudz „palauž”, lai atbrīvojas fiksatori – tie paceļas uz augšu (3.attēls).
Ar roku pabīda savienotājus (no baltas plastmasas) pa vadīklām (metāla stieņi) uz vienu-otru pusi, līdz atrod savienotāja gājiena viduspunktu. Šajā viduspunktā nospiež uz leju fiksatoru, līdz tas noklikšķ. Tā izdara ar abiem savienotājiem un fiksatoriem.
Pēc tam ar cietu priekšmetu atbrīvo pārnesumu pārslēgšanas sviru, „U” veida fiksējošo skavu atbīda atpakaļ, sākuma stāvoklī, līdz tā nofiksējas (4.attēls).
Ja pārnesumu pārslēdzēja vadības mehānisma detaļas nav pārmērīgi izdilušas, tad aprakstītā regulēšana izdosies ar „pirmo reizi”. Bet, ja izdilums ir pārāk liels, tad var būt apgrūtināta pirmā pārnesuma vai atpakaļgaitas ieslēgšana. Tas izpaužas tā, ka pārnesumu pārslēgšanas svira uz sāniem pārvietojas gandrīz vai līdz priekšējo sēdekļu malām (līdz „galam”), tomēr pārnesumā nevar ieslēgt.
Tad, kā jau teicu iepriekš, īslaicīgi var izlīdzēties ar aprakstīto pievadmehānisma regulēšanu, izvēloties, kuru no pārnesumiem „upurēt”, jo ar regulēšanu vien vienlaikus uzlabot abu pārnesumu ieslēgšanu. Es „devu priekšroku” atpakaļgaitas pārnesumam, jo tas ir viens.
Lai veiktu šo regulēšanu, pakustina pārnesumu pārslēgšanas sviru sānu virzienā, lai redzētu, kura no mehānisma vadīklām (3.attēlā) tiek kustināta. Tad atbrīvo tikai šīs vadīklas savienotāja fiksatoru un to nenovieto vis vidusstāvoklī, bet pavisam nedaudz uz vienu vai otru pusi (1-3 mm). Nostiprina fiksatoru un pārbauda, kā slēdzas pirmais vai atpakaļgaitas pārnesums.
Ar šādu metodi rezultātu var iegūt tikai vairākkārtēju mēģinājumu ceļā. Ja viens no pieminētiem pārnesumiem ieslēgsies labāk, tad otrs noteikti būs „zaudētājs”. Tad laiks domāt par citiem pasākumiem, lai uzlabotu Zafira pārnesumu kārbas F23 vadības mehānisma darbību.
Ja jums šis raksts patīk un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).
.
Views: 287