Tiem, kuri bieži apmeklē Sēra dīķus Raganu purvā, netālu no Ķemeriem, noteikti tagad redzamais abās pusēs koka dēļu klājuma takai uz Sēra dīķiem ir liels pārsteigums. Jā vēl pirms gada uz Sēra dīķiem gājām pa diezgan biezu priežu mežu, tad tagad tā vietā ir klajums un daudz, daudz gaismas.

Kā secinājuši dabas speciālisti, tad pēdējā pusgadsimtā Raganu purvs, kas ir “augstais sūnu purvs”, aizaug ar priedēm. Savukārt priedes patērē aizvien vairāk ūdens un purvs paliek aizvien sausāks.

Tādēļ, lai saglabātu augstajam purvam raksturīgu atklātu ainavu, purva augus un dzīvniekus, Raganu purvā, apmēram 130 ha platībā, izzāģē 90 procentus no tur augošajām priedēm.

Ainava, kāda tur patreiz skatāma, liekas visai neparasta. Varētu pat teikt, ka nepievilcīga, jo purvs vēl nav atkopies un pielāgojies lielajām pārmaiņām. Emocijas par redzēto vēl pastiprina labi saskatāmās, ar ūdeni pildītās tehnikas atstātās sliedes.

Pagaidīsim un paskatīsimies, kāda ainava būs redzama pēc dažiem gadiem. Tikmēr iesim un aplūkosim unikālo dabas veidojumu – Sēra dīķus.

Vairāk par pašiem Sēra dīķiem varat izlasīt šajā interneta vietnē: Sēra dīķu taka Ķemeros. Turpat varat redzēt arī foto un video, kā izskatījās apkārtne un Raganu purvs pirms lielajam pārmaiņām.

Tā kā Sēra dīķu taka Raganu purvā nav gara un tās izstaigāšana ar sēra dīķu apskati neaizņems daudz laika, šo pasākumu var apvienot ar Kaņiera ezera Niedrāju takas vai Kaņiera ezera Pilskalna takas apmeklējumu.

Views: 80

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail