opel-zafiraNezinu kā citiem, bet man patīk, ja arī caur auto aizmugurējo var sekot līdzi notiekošajam uz ceļa. Nav problēmu jaukā laikā, bet lietus laikā un sniegotā laikā neiztikt bez labi funkcionējoša stikla tīrītāja. Tomēr katram auto pienāk brīdis, kad kaut kas vairs nedarbojas. Man tā bija ar Zafira aizmugurējā stikla tīrītāju. Divreiz.

Pirmā problēma. Vairākas reizes pārplīsa aizmugurējā stikla tīrītāja slotiņas „kāta” galā esošā detaļa, kura stiprinās uz mehānisma ass koniskā galā. Vai būtu to pievilcis pārāk cieši? Varbūt, bet, kā esmu uzzinājis, tā noticis daudziem Zafiras īpašniekiem.

Sāku meklēt aizstājēju, apmeklējot lietoto auto detaļu tirgotājus. Lielākā problēma – atrast slotiņas kātu ar tādu pašu konisku urbumu – diametra un konusa ziņā. Otra – atrast kātu ar tādu leņķi, kādā tas notur slotiņas gumiju vajadzīgā leņķī pret loga apakšējo malu. Meklējumi vainagojās ar panākumiem, kad pielaikoju aizmugurējā stikla tīrītāja slotiņu no GOLF 3. Vienīgais ierobežojums – GOLF3 aizmugurējā stikla tīrītāja kāts ir īsāks par ZAFIRA oriģinālā tīrītāja garumu, tādēļ jāizvēlas īsāka tīrītāja slotiņa (gumija), lai tās apakšējais gals neķertos aizmugurējā stikla apakšējā gumijā.

Otrā problēma. Aizvadītās ziemas nogalē aizmugurējā stikla tīrītājs sāka strādāt aizvien lēnāk, līdz bija gadījumi, kad tas apstājās pavisam vidusstāvoklī. Lai nesabojātu stikla tīrītāja motoru, to izslēdzu un slotiņu ar roku aizbīdīju līdz gala stāvoklim. Acīmredzot kaut kas bija iekļuvis mehānismā.

Vispirms pamēģināju ieeļļot mehānisma asi no ārpuses ar dažādiem pieejamiem „ieķīlējušu” mehānismu atbrīvošanas un eļļošanas līdzekļiem. Izdevās. Bet uz salīdzinoši neilgu laiku, jo pēc dažām nedēļām problēma atkārtojās.

Nācās noņemt bagāžnieka durvju apšuvumu un demontēt stikla tīrītāja mehānismu. Atvienoju elektromotoru no mehānisma un pieslēdzu pie elektropievada – motors darbojās, bet mehānisko daļa nekādi nebija iekustināma. Izjaucot arī to, konstatēju, ka mehānisma metāla daļas ir aprūsējušas. Tās varēja izkustināt tikai pēc tam, kad atkal talkā tika ņemta īpašā ķīmija un smērvielas. Saliekot kopā, stikla tīrītāja mehānisms darbojās viegli, bez problēmām. Darbs nav sarežģīts, bet lētāks nekā meklēt meistaru servisā, kurš, iespējams, piedāvātu pirkt jaunu stiklatīrītāja mehānismu ar motoru.

Uzmanību!!!!!

Katrā situācijā, kad apstājas stikla tīrītājs, nekavējoties izslēdziet strāvas padevi ar slēdzi un ar roku pārvietojiet stikla tīrītāja slotiņu uz „sākuma stāvokli”. Ja to nedarīsiet – neatgriezeniski tiks sabojāts mehānisma piedziņas elektromotors.

Visits: 88

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail