spiediena-sensors-1
Spiediena sensors

Pirms pāris gadiem manas automašīnas  Opel Zafira 2,0 TDI motoram pazuda jauda un panelī iedegās lampiņa, kas signalizē par kļūmi motora vadības sistēmā.  Kādu laiciņu pabraucu, bet tomēr apnika, ka nav “uzrāviena” tad, kad gribētos un visvairāk vajag. Aizbraucu pie meistara, kurš pieslēdza automašīnu pie diagnostikas datora un konstatēja, ka bojāts spiediena sensors, kurš motora vadības blokam “pastāsta” par gaisa spiedienu ieplūdes kolektorā. Līdz ar to visa motora vadība ieslēdzas “avārijas” režīmā – iedarbināt var normāli, bet maksimālie kloķvārpstas apgriezieni ne vairāk kā 3960 un viss.

Atradu (nopirku) bojātā sensora vietā citu, bet – nekādu izmaiņu. Aizbraucu vēlreiz pie meistara, bet tagad viņš sāka mērīt spriegumu vados no sensora uz motora vadības bloku. Izrādījās, ka viens no vadiem bija ar kaut kādu problēmu – laikam bojāts, jo laida cauri eletrisko strāvu tikai kādus 60 % no vajadzīgā lieluma. Līdz ar to motora vadības bloks uzskata, ka bojāts sensors. Izvēlējāmies lētāko variantu – vienkārši bojātā vada vietā novilka paralēli jaunu vadu un problēma tika likvidēta.

Starp citu – motora vadība sbloks 2,0 TDI atrodas aiz kreisā priekšējā riteņa zem spārna – visai mitrā vietā. Lai tiktu klāt – jānoņem ritenis un aizsargs zem spārna.

Sensora atrašanās vieta
Sensora atrašanās vieta

Pirma dažām nedēļām aprakstītā propblēma atkārtojās – pazuda motora jauda. Tagad braucu pie cita meistara – vietējā. Arī viņa dators norādīja uz iepriekš pieminētā sensora kļūdu. Izstāstīju viņam, kāda man bijusi pieredze ar to spiediena sensoru. Lai gan īsti nenoticēja, meistars pamēģināja citu sensoru no “ejošas” automašīnas motora. Izrādījās, ka patiesi problēma nav spiediena sensorā, bet kaut kur citur.

Tad meistars pacietīgi sāka paŗbaudīt vadus no motora vadības bloka uz snesoru ieplūdes kolektorā. Un atkal izrādījās, ka bojāts viens no vadiem – tieši tas, kuru novilka no jauna pirms pāris gadiem. Mistika? Nezinu, bet tagad, kad atkal novilkts jauns vads, automašīna skrien brīnišķīgi.

Ko no tā var secināt? Ne vienmēr visu un nepārprotami var noteikt ar diagnostiku vien. Vēl vajadzīgs ļoti pacietīgs un ambiciozs automeistars, kuram ļoti svarīgi, lai atrastu īsto problēmu un klients paliktu apmierināts.

Views: 393

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail