Pirms neilga laika savā Messinger sarakstē saņēmu saiti ar norādi uz Kuršu krogu. Ar piebildi – vajadzētu apmeklēt. Nezinu, vai tā tika nosūtīta ar konkrētu nolūku, vai arī tāpat vien kā „palīginformācija” (varbūt dzīvē noder). Tomēr sagadījās (saka gan, ka nekas nesagadoties), ka pirms dažām dienām braucu tajā virzienā – uz Ventspili. Tā nu dienas programmā tika paredzēts punkts – pusdienas Kuršu krogā.

Saulaina diena ar spirgtu ziemeļvēju. Gar auto logiem skrien rapšu lauki, kuri tūlīt, tūlīt ziedēs. Tie vel nekā nezina par tuvojošos aukstuma periodu ar salnām. Zāle gan vēl tāda nedroša, tomēr piesaulē jau koši pieneņu puduri. Lauki pelēkbrūni, ar vietēja rakstura tornado – vēja brāzmu saceltām putekļu vērpetēm.

Tuvojos Rīga – Ventspils un Talsi – Kuldīga ceļu krustojumam, kura tuvumā esot pieminētais Kuršu krogs. Tā kā zinu tikai divus pieturas punktus – minēto ceļu krustojums un to, ka tā esot paliela ēka – tad nu turu „acis pirkstos” , lai nepabrauktu garām.

Kuršu kroga gaišā ēka diezgan labi pamanāma ceļa kreisajā pusē. Sāku braukt lēnāk un mēģinu uzminēt vai krogs maz ir atvērts. Autostāvvietā tikai viena automašīna un tā pati pie elektroautomobīļu uzlādes stacijas. Citus braucamos no ceļa nevar saskatīt. Kā reizēm joko – būtu vismaz pavāra automašīna redzama. Lai vai kā – jāpārbauda uz vietas.

Braucot virzienā uz Ventspili, lai piebrauktu Kuršu krogam, nākas izmest pāris lielus līkumus pa ceļa pārvadu un tad braukt atpakaļ Rīgas virzienā. Iespējams, tas mazina potenciālo klientu skaitu.

Krogus apkārtne rūpīgi sakopta. Atverot ieejas durvis aiz tām uzreiz sagaida smaidošs un laipns vīrietis, kurš ieved blakus telpā un piedāvā izvēlēties patīkamāko vietu – ēnā vai saules pusē. Izvēlos saules pusi un sāku pētīt ēdienkartē piedāvājumu. Lielākā daļa ēdienu, pēc nosaukumiem spriežot, līdzīgi piedāvātajiem daudzās citās vietās. Tomēr skatiens uzreiz izķer vienu – tādu, kura sastāvdaļas vēl neesmu garšojis Latvijā.

Pasūtījums veikts. Var pievērst uzmanību apkārt redzamajam. Telpas sienas krāsotas zaļgani pelēcīgos toņos ar dažādu dārzeņu attēliem. Tas, manuprāt, telpu dara tumšāku. Stabili, teiktu pat masīvi koka galdi ar caurspīdīga materiāla krēsliem pie tiem. Neņemos teikt, ka tie būtu no stikla, bet rada patīkamu noskaņu. Telpā starp galdiem plaukti ar grāmatām, žurnāliem un bērnu rotaļlietām. Pat A.Dimā Kopotie raksti. Viss ļoti tīrs, sakops un nenobružāts. Rodas iespaids, ka krogs tikko atvērts.  Patīkama noskaņa. Bet … tukšs. Varbūt tādēļ, ka tikko, tikko beigusies darba diena?

Atnestais ēdiens garšīgs, (ne tikai tādēļ, ka brokastis apēstas pirms vairāk kā  astoņām stundām). Porcijā gaļa patīkamā līdzsvarā ar piedevām. Ar to domāju, ka gaļa nav dominējošā sastāvdaļa, kaut arī nosaukumā tā pieminēta kā galvenā.

Kopumā – patīkama vieta. Tīrs, sakopts. Ļoti laipns personāls. Piedāvājuma cena pat ļoti pieņemama, kas gan ir subjektīvs rādītājs, vai ne?  Katrā ziņā es zinu, ka atkal braucot šajā virzienā, es noteikti apstāšos lai ieturētu maltīti Kuršu Krogā. Iesaku arī jums to darīt. Nenožēlosiet.

P.S. Šis nav apmaksāts reklāmas raksts.

Views: 121

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail