Naisa jeb lietuviski Naisiai aizvien biežāk tiek pieminēta kā interesants ceļojuma mērķis Lietuvā. Naisiai atrodas apmēram 20 km attālumā no Šauļiem.

Naisiai ir maza apdzīvota vieta, kurā 1820.gadā bijušas 8 mājsaimniecības. 2001.gadā bijuši 624 pastāvīgie iedzīvotāji, 2011.gadā – 539. Jaunāku datu nav.

Naisiai ir dzimtā vieta kādam Lietuvas politiķim, miljonāram. Viņam pieder arī plaši īpašumi tuvākajā apkārtnē, kā arī ne mazi līdzekļi ieguldīti vides sakārtošanā.

Pirmo reizi par šo vietu uzzināju internetā, kad GOOGLE man pateica, ka eksistējot tāda Baltu Arēna. Tad arī braucu to aplūkot. Baltu Arēna ir grandioza būve, kura izveidota kā gredzenveida zemes uzbērums ar laukumu – skatuvi – tā vidū. Augstākajā punktā Baltu arēnas mala esot līdz pat 16 metru augstumā. Tad arī varēja redzēt plašus un aktīvus pārējās apkārtnes iekārtošanas darbus.

Atgriežoties šogad (pavisam nesen), ielas malā un citviet viesus sagaida zaļi dzīvnieki. It kā dzīvnieku formās apcirpti zaļumkrūmi. Blakus Baltu arēnai izveidots dārzs, kurā ziedi stādīti baltu tautu dažādu simbolu formās. Tā kā šī tēma man sveša, tad vienkārši priecēju acis par dažādiem ziediem.

Pastaigu taka ved gar dīķi, kura vienā malā pie meža uzkalns ar daudzām kokā grieztām figūrām. Izskatās, ka tie dažādi tēli no mūsu (baltu) pagātnes, kuru nozīmi var atpazīt vien zinoši cilvēki.

Dīķa malā iekārtota peldvieta, kura siltākās dienās noteikti tiek aktīvi izmantota – apvienojot pastaigu šādā sakārtotā vietā ar atpūtu ūdenī. Lai arī tajā brīdī apmeklētāju nebija daudz, darbojās arī mobilā “kebabnīca”.

Turpinot pastaigu, taka aizved pie nākošā dīķa vai ezeriņa. Tas ir lielāks. Tā centrā saliņa uz kuru ved plata koka laipa. Tāda pati ērta, plata laipa apkārt saliņai. Starp laipu un saliņu iedēstītas dažādu šķirņu ūdensrozes. Liekas, pēc gadiem te būs īpaši skaisti.

Uz saliņas ir visa kā. Jau no attāluma var redzēt baltas figūras. Tās esot eņģeļu figūras. Tad zaļas, palielas trušu figūras un arī … paši truši. Īsti, dzīvi. Tādēļ jo lielāka interese bērniem. Vietām truši jau veikuši visai prāvus zemes izrakumus.

Apkārt apaļajam ezeram izvietotas desmitiem šūpoļu un atpūtas soliņu. Dažādām gaumēm. Vienas šūpoles likās īpaši interesantas – pieaugušajam un bērnam. Tajās bērnam ir atsevišķs sēdeklītis, kas atrodas apmēram pieaugušā krūšu augstumā. Var abi droši šūpoties un raudzīties viens otra sejā.

Domāju, ka šis mazais parks Naisiai nomalē, Lietuvā, ir patiesi interesanta vieta, kuru apskatīt braucot Šauļu virzienā. Vien daži desmiti kilometri ir līdz citai populārai vietai – Pakrojas muižai (Pakruojas Dvaras).

Views: 1063

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail