Ne vienu vien reizi esmu lasījis un dzirdējis sakām – ja gribi piedzīvot ko jaunu, tad kaut ko maini savā līdzšinējā dzīvē. Mosties rītos agrāk, neskaties televīziju, sāc lasīt grāmatas vai arī pavisam vienkārši – ej, skrej vai brauc pa tādu ceļu, uz kura līdz šim neesi bijis.

Lai arī Liepājā esmu divas vai trīs reizes gadā, vienmēr esmu pilsētā iebraucis pa Brīvības ielu. Šoreiz, pavisam impulsīvi, pirmajā krustojumā nogriezos pa labi. Un tikai tad apstājos, lai paskatītos, kā sauc šo ielu un kurp tā mani aizvestu.

14.novembra bulvāris. Atzīšos, ka nekad agrāk par tādu nebiju dzirdējis, tādēļ nolēmu turpināt ceļu pa to. Daži krustojumi ar lielākām ielām un tad … sajūta, ka esmu iebraucis mežā. Visai šaura, asfaltēta brauktuve. Nevienas automašīnas, neviena cilvēka.

Un tad labajā ceļa pusē pamanīju stāvlaukumu, tam blakus tādu kā konteineru un aiz ūdens kanāla – garu, zemu nocietinājuma būvi. Zināju, ka Liepājas nomalēs daudz šādu ēku, tādēļ nolēmu šo konkrēto apskatīt tuvāk.

Neaprakstīšu pašu ēku un vēsturi, jo jau pirmās ejas galā mani pārsteidza pavisam as cits – liels, skaists gleznojums uz sienas. Tas bija pavisam kas cits, atšķirīgs no šādās būvēs citviet redzamajiem grafiti.

Citās ejās bija vēl vairāki tādi gleznojumi. Pārgāju uz blakus esošo būvi – tur tādi paši skaisti gleznojumi. Un blakus tiem uzkrāsoti uzraksti ar vārdiem un valsts nosaukumiem – Argentīna, Taizeme, Spānija, Lietuva, Latvija …

Mājās pārbraucis mēģināju atrast ko vairāk par šiem skaistajiem darbiem. Izrādās – šo nocietinājuma būvi sauc Redāns. Vasarā tajā noticis starptautisks mākslinieku plenērs, kā rezultātā arī tapuši šie skaistie gleznojumi. Izrādās, ka todien es neesmu atradis visus no tiem.

Lai vai kā – ja esiet Liepājā, atrodiet 14.novembra bulvāri un Redānu. Izkāpiet no auto un izstaigājiet nocietinājuma ēkas un sakopto pagalmu, apskatiet šos skaistos mākslas darbus. Šeit, rakstā, redzami tikai daži no tiem.

Visits: 67

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail