OPEL ZAFIRA paneļa apgaismojuma lampu maiņa

zafira-panelisKā nomainīt apgaismojuma lampiņas ZAFIRA mēraparātu panelī – tas ir viens no jautājumiem, kuru var lasīt dažādos OPEL Zafira autoīpašnieku forumos. Līdz šim man nav bijusi vajadzība mainīt lampiņu Zafira mēraparātu panelī, tomēr pameklēju internetā, kā to var izdarīt un nolēmu sastādīt īsu instrukciju – padomu rakstu.

Informācija ņemta no divām dažādām interneta vietnēm krievu un angļu valodā. Līdz ar to arī attēli ir ar atšķirīgu kvalitāti un vairāku elementu pretēju novietojumu automašīnas salonā un panelī (ieskaitot automašīnas stūres ratu). Tomēr tas netraucē saprast vispārējo informāciju par to, kas un kādā secībā jādara, lai nomainītu apgaismojuma spuldzītes OPEL Zafira mēraparātu panelī.

1.solis. Noņem pelnu trauku. Vispirms atrod skrūvi, kura no apakšas stiprina pelnu trauku un to izskrūvē. Tad izņem pašu pelnu trauku.

2.solis. Noņem apkures-ventilācijas vadības bloku. Pēc tam, kad noņemts pelnu trauks, var piekļūt apkures/ventilācijas vadības bloka divām apakšējām stiprinājuma skrūvēm. Tās izskrūvē un uzmanīgi visu vadības bloku velk uz savu pusi un uz leju. Jāuzmanās, lai nenolauztu augšdaļā esošos plastmasas fiksatorus.

3.solis.Izņem audioierīci (magnetolu, CD atskaņotāju, kombinēto radio/telefona ierīci). Atkarībā no audio ierīces modeļa var būt atšķirīgi paņēmieni, kā izņemt pašu aparātu un tā ligzdu no paneļa. Dažiem modeļiem arī radioaparāta ligzda ar īpašu skrūvi tiek piestiprināta automašīnas virsbūvei.

4.solis. Atskrūvē paneļa stiprinājuma skrūves. Attēlā atzīmētas ar sarkanām bultām. Skrūvi, kura atzīmēta ar zaļu bultu, izskrūvē caur ventilācijas restītēm, bet lai izskrūvētu skrūvi no ventilācijas kanāla pie loga kreisajā pusē augšā (ar sarkanu bultu) – vispirms uzmanīgi jāizņem plastmasas restīte.

5.solis. Noņem plastmasas aizsargus pie stūres no pagrieziena brīdinājumu un stikla tīrītāju pārslēdzējiem. Divas skrūves no augšas abpus stūrei un tad noņem virsējo daļu. Pēc tam vēl viena skrūve no apakšas un divas no augšas.

6.solis. Noņem pagriezienu un stikla tīrītāju slēdžus.  Šie slēdži stiprinās tikai ar fiksatoriem. Uzmanīgi – nesabojājiet tos!!! Noņem arī stūres stāvokļa regulēšanas – nofiksēšanas sviru. Pretējā gadījumā nebūs iespējams noņem mēraparāta paneli.

7.solis. Izņem centrālo apgaismojuma slēdzi. Tas atrodas pa kreisi no stūres. Ar kādu plānu un smailu darba rīku jāatrod slēdža korpusa fiksatori un tie jāatbrīvo. Pašu slēdžu korpusu var izvilkt uz priekšu, bet savienojumu kontaktligzda paliek panelī un ir pārvietojama uz leju.

8.solis. Izņem mēraparātu paneļa priekšējo daļu . Vispirms, lai izkustinātu no vietas šo lielo plastmasas paneļa aizsargdaļu, no augšpuses jāpieliek spēks, bet uzmanīgi, jo tā ilgstoši bijusi piespiesta pie citām detaļām  un var kaut kur aizķerties. Pulksteņa (borta datora) displejs paliek uz vietas (ne kopā ar noņemamo detaļu).

9.solis. Noņem pašu mēraparātu bloku – paneli.  Atbrīvo paša mēraparātu bloka stiprinājumus un to noņem. Pie virsbūves paliek tikai kontaktligzdu bloks.

10.solis. Lampu nomaiņa. Atliek nomainīt bojātās paneļa apgaismojuma lampas vai arī tās nomainīt ar lampām, kas dod citu gaismas krāsu.

11.solis. Montāža. Noņemto daļu atlikšana vietā, vadu savienošana un stiprinājuma skrūvju ieskrūvēšana savās vietās, nelietojot pārmērīgu spēku. Gadu gaitā arī plastmasas detaļas „noveco” un gan stiprinājumu „ausis”, gan plastmasas fiksatori kļūst trausli un var nolūzt.

 

Pilnu aprakstu kā nomainīt lampiņas OPEL Zafira mēraparātu panelī ar fotogrāfijām (*.pdf formātā) varat lejupielādēt savos datoros izmantojot šo saiti: OPEL ZAFIRA paneļa apgaismojuma lampu maiņa

 

Oriģinālā informācija internetā:

Krievu valodā: http://myzafira.ru/forum/viewtopic.php?f=71&t=2336

Angļu valodā: https://static.sunriseroad.net/marty/private/replace%20odo%20bulb/

Views: 240

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail