Zafira-termostatsSākoties īstai ziemai viena no autovadītāju diskusiju tēmām – kā ātrāk iesildīt automašīnas motoru, lai būtu silti arī automašīnas salonā. Visvairāk motora uzsildīšanas tēma uztrauc ekonomisko dīzeļmotoru auto īpašniekus. Loģiski. Jo mājās ar malkas krāsni ir tāpat – jo mazāk malkas sadedzināsi, jo aukstāka būs istaba.

To pašu varu teikt par 2.0 Opel Zafira dīzeli. Priecājos par tā ekonomiskumu, bet lai ziemā aukstumā dabūtu normālu motora darba temperatūru – motoram jādod strādāt (slodzi). Līdz šim biju visai skeptisks par to, ka diskusijās par lēnas motora iesilšanas cēloni gandrīz vienmēr piemin termostata defektu. Iesaka to nomainīt.

Dažās iepriekšējās ziemās termostatus mainīju vai ik gadu, bet jūtama labuma no tā nebija. Varbūt meistari bija “nepareizie”? Šoziem atkal iegriezos servisā ar vēlmi nomainīt termostatu. Meistars man uzdeva jautājumu, kurš sākumā likās dīvains – kādu termostatu es vēloties – lētu termostatu vai labu termostatu. Zinu, ka 2,0 Opel dīzelim arī lētais termostats nemaz nav tik lēts, tomēr teicu, ka šoreiz gribu labu.

Godīgi sakot, rezultāts pēc termostata nomaiņas ļoti labs. Motors līdz normālai darba temperatūrai iesilst daudz ātrāk arī tad, kad nedarbojas uz “pilnu klapi”. Vēl gan pēc termostata maiņas nav piedzīvots nopietns sals – nu tāds, tuvu – 20 un zemāk. Tad varēšu pavisam droši varēšu teikt, vai tā ir taisnība, ka “labs termostats nav lēts termostats”.

Visits: 64

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail