Opela Zafira pārnesumu kārbas F-23 no problēmām ir tā, ka laika gaitā izdilst plastmasas detaļas un apgrūtināta ieslēgšana pirmajā pārnesumā vai atpakaļgaitā. Ja vēl pirms dažiem gadiem atrast vajadzīgās detaļas, lai tās nomainītu, bija problemātiski (bet ne neiespējami, ja spēja maksāt),  tad tagad e-bay piedāvā dažādu firmu ražojumus. Tikai jāzina, kuras izvēlēties.

Arī manai automašīnai Opel Zafira bija tādas paša problēmas ar pārnesumu ieslēgšanu. Tādēļ e-bay iegādājos nepieciešamo pārnesumu kārbas F-23 pievada (kulises) rem-komplektu. Tas bija baltā krāsā, izskatījās biezs un izturīgs.  Tā kā esmu pieradis nodrošināties pret nejaušībām, tad nedaudz vēlāk nopirku vēl arī otru komplektu, tumši pelēkā krāsā. Abi maksāja apmēram vienādi – 23 – 24 GBP, ieskaitot pasta izdevumus.Tad nu pienāca tā diena, kad sadūšojos uz lielajiem darbiem. Piņķerīgāk bija noņemt lielo plastmasas paneli, kas nosedz pārnesumu pārslēdzēja kulisi. Tā viens gals piestiprināts pie priekšējā paneļa zem pelnu trauka un sānos pie vadītāja un pasažiera kājām. Otrs gals – starp priekšējiem sēdekļiem pie gaisa izvada uz otro sēdekļu rindu.

Vēl viena būtiska lieta, ko agrāk nezināju – pārnesuma pārslēdzēja sviras sfēriskās daļas fiksējošais gredzens ir atbrīvojams to pagriežot pret pulksteņa rādītāja virzienu. Agrāk centos atbrīvot katru fiksatoru atsevišķi ar skrūvgriežņa palīdzību.

Kā jau teicu iepriekš, detaļas baltā krāsā izskatījās biezākas un stingrākas, tādēļ izvēlējos tās. Tomēr sanāca vilšanās – mēģinot tulpjveidīgo detaļu pārvirzīt pārslēdzēja sfēriskai daļai – baltā detaļa salūza. Uzreiz, kolīdz paplētu tās malas. Nācās izmanto otru, pelēko detaļu, kura bija elastīga un nesagādāja problēmas montāžas laikā. Sfērisko savienojumu bagātīgi ieziedu ar detaļām klātpievienoto ziedi no mazas tūbiņas.

Samontējot jāievēro pārslēdzēju stiepņu galu izvietojums pie kulises. Nezin kādēļ manai automašīnai stiepņu gali ērtāk iegūlās pretējās (nepareizās) ligzdās. Bet jāpaskatās pēc stiepņu garumiem – tie neatrodas vienādā attālumā pret kulises korpusu. Arī kulises kustīgās detaļas ar fiksatoriem neatrodas vienādās pozīcijās – vienkārši jāsavieto stiepņus ar fiksatoriem kā tie labāk sader kopā. Svarīgi, lai pārnesumu kārbā būtu “neitrālais pārnesums”.

Pēc detaļu samontēšanas, atliek noregulēt pārnesuma pārslēgšanas sviru. Kā noregulēt pārnesuma pārslēgšanas sviru, varat izlasīt šeit: Opel Zafira pārnesumu kārbas F23 pievada regulēšana

Views: 120

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail