Jau kādu laiku masu informācijas līdzekļi, kā arī daudzi interneta lietotāji publicē “ziņas no drošiem avotiem”, ka tūlīt, tūlīt Eiropas valstīs aizliegs lietot automašīnas ar dīzeļmotoriem.

Nezinu kurš un ar kādu nolūku iesācis šo nekorekto informācijas kampaņu, bet patiesība ir pavisam citādāka.

Daudzās Eiropas valstīs ir noteiktas zonas ar pazeminātu pieļaujamo automašīnu motoru emisijas (izplūdes gāzu kaitīguma) līmeni ULEZ (Ultra Low Emission Zone). Svarīgi uzsvērt, ka šie ierobežojumi attiecas uz visām automašīnām, arī ar benzīna motoriem.

Pirms ceļošanas uz Eiropas valstīm ieteicams iepazīties ar katrā valstī noteiktajām ULEZ zonām. To varat izdarīt ieskatoties interneta vietnē https://www.green-zones.eu/en.html .

Katrā valstī vai ULEZ zonai var būt atšķirīgi iebraukšans noteikumi. Dažās no tām var iebraukt vienkārši reģistrējoties internetā, citās – uz vietas iegadājoties speciālu uzlīmi. Visām zonām kopīgs – tiek novērtēts vai konkrētās automašīnas emisijas līmenis atbilst noteiktām prasībām.

Dažās ULEZ zonās ierobežojumi noteikti noteiktās nedēļas dienās vai arī konkrētās diennakts stundās.

Katrā ziņā pavisam maz varētu būt tādu vietu Eiropā, kurās nedrīkst iebraukt automašīnas, kuru emisijas līmenis atbilst pašreizējiem “Euro 6” standartiem.

Tās ir automašīnas, kuras ražotas sākot ar 2014.gada beigām vai 2015.gada sākumā.

Var mainīties “Euro” ekoloģisko normu standarti, bet “Euro 6” atbilstošās automašīnas ar dīzeļmotoriem jau tagad nav “netīrākas” par automašīnām ar benzīna motoriem. Tā kā uz Eiropas ceļiem jauno dīzeļauto diskriminācija nav paredzama.

Visits: 223

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail