1.novembrī pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas lidostas Sinaja pussalā nogāzās Krievijas aviokompānijas “Kogalimavia” lidmašīna “Airbus A-321” ar 224 cilvēkiem. Uzreiz pēc šīs ziņas parādīšanās interneta ziņu portālos, parādījās arī no “pavisam drošiem” avotiem iegūtās “karstās ziņas” par Krievijas lidmašīnas avārijas iemesliem.

Pirmās no tām, ka drīz vien pēc pacelšanās, lidmašīnas apkalpe ziņojusi par lidmašīnas  tehniskām problēmām un lūgusi atļauju veikt avārijas nosēšanos tuvākajā lidlaukā. Tāda atļauja esot dota, bet lidmašīna “nav aizvilkusi” līdz lidlaukam.

Nākošā ziņa par to, ka apkalpes locekļi iepriekš saviem tuviniekiem stāstījuši par to, ka viņus uztrauc konkrētās lidmašīnas tehniskais stāvoklis.

Kādā krieviski rakstošā ziņu portālā lasīju arī par to, ka pirms kāda laika šai konkrētai lidmašīnai bijušas problēmas jau uz zemes – lidmašīna lidlaukā sadūrusies ar apkalpojošo automašīnu un guvusi tehniskus bojājumus. Šī pati lidmašīna reiz, nolaižoties Kairas lidostā, esot stipri atsitusies ar korpusa astes daļu pret lidostas skrejceļu. Bojājumi pēc tam novērsti.

Interesants fakts, ka tagad lidmašīnas tehniskās problēmas kā avārijas iespējamais cēlonis, tiek “atmests”. Tā vietā atkal “droši” apgalvo, ka pilotiem nepavisam nav bijis laika, lai kaut kā reaģētu uz pēkšņi radušos situāciju. Viss noticis ļoti īsā laikā.

Drīz vien pēc avārijas vietas apskates tika ziņots, ka atrastas abas lidmašīnu “melnās kastes”, kuras ir maz bojātas. Tomēr pēc tam, kad sākās “melno kastu” atšifrēšana izrādījies, ka viena no tām tik stipri bojāta, ka šoreiz nav droši zināms, kad dati būs pieejami ekspertiem.

Lai arī “ārējā” faktora iedarbības iespēja tika uzreiz noradīta, pat neskatoties uz “Islāma valsts” paziņojumu, ka Krievijas lidmašīnas avārija ir viņu darbības rezultāts, tomēr tieši šī versija kļūst aizvien ticamāka. Kaut arī Krievijas augstas amatpersonas šo versiju noliedz, nu jau aizvien pārliecinošāk par to runā rietumvalstu eksperti un amatpersonas. Šodien jau tiek ziņots, ka spridzeklis ievietots lidmašīnas bagāžas nodalījumā neilgi pirms lidmašīnas izlidošanas.

Neapšaubāmi, ka notikušais ir traģēdija. Tomēr mani pārsteidz tas, cik neapdomāti par tādām lietām nepārbaudītus faktus steidzas paziņot gan žurnālisti, gan arī visādi eksperti un amatpersonas. Tā vien liekas, ka,  paralēli avārijas patieso iemeslu noskaidrošanai, notiek arī politiski izdevīgākās versijas meklēšana. Visas  “kārtis” var vēl sajaukt Islāma valsts solījums paziņot to, kā terora akts tika sagatavots. Tad, kad pienāks īstais laiks. Kādi būs žurnālistu un amatpersonu tad? Cik pamatoti?

Nobeigumā

Melnās kastes ieraksta analīze apliecina, ka lidmašīnā tomēr noticis sprādziens.

Drošības apsvērumu pēc no Latvijas pārtraukti lidojumi uz Šarm eš Šeihu un Hurgadu.

Views: 37

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail