Ne vienu vien reizi esmu ievērojis to, ka ne vienmēr par notiekošo mums apkārt var uzzināt no oficiāliem paziņojumiem. To var arī secināt saliekot kopā dažādos laikos un dažādās vietās atrodamos informācijas gabaliņus. Kā sava veida puzli. Šoreiz par … Ķīnu sakarā ar patreizējiem notikumiem Ukrainā.

Jau pirms tiem pagājušā gada februāra notikumiem, kuri ir pārvērtuši pasauli, internetā varēja lasīt, ka Ķīnas skolās lieto valsts kartes, dažās no kurām attēlotas Ķīnas bijušās “ziemeļu teritorijas”, kas iesniedzas dziļi patreizējās Krievijas zemēs.

Jaunākās ziņas no Ķīnas puses – ka tā plāno kartēs atjaunot patreiz Krievijas teritorijā esošo, agrāk Ķīnas apdzīvoto vietu nosaukumus. Varētu jautāt – interesanti, kādēļ radusies tāda vēlēšanās pēc tik daudziem gadiem? Varbūt atbilde rodama dažos starptautiskās politikas ekspertu netiešos mājienos?

Ķīna tā arī nav stingri nostājusies ne vienā no Ukrainā notiekošā konflikta pusēm. Tā vien apgalvo, ka jāievēro starptautiskie likumi un situācija jārisina ar diplomātiskiem līdzekļiem. Tāds ceļš var patreizējo situāciju “stiept” gadiem ilgi, kas … varētu būt izdevīgi … Ķīnai, jo:

Lielākais Ķīnas konkurents pasaulē ASV sniedz Ukrainai lielu (ļoti dārgu) palīdzību un sola to darīt cik ilgi vien būs nepieciešams. Tāda rīcība nevar neietekmēt pašas ASV spējas.

Savukārt Krievija tērē ievērojamus savus resursus ar minimālām un sarūkošām spējām tos atjaunot. Pārskatāmā nākotnē var samazināties tās ietekme uz notiekošo pasaulē.

Ar pacietīgas gaidīšanas politiku Ķīna var panākt to, ka tās sāncensis pasaulē (ASV) var nebūt tik ietekmīgs kā iepriekš, bet Krievijas situācija var veidoties tāda, ka Ķīnai rastos iespēja domāt par savu “ziemeļu teritoriju” atgūšanu arī bez spēka pielietošanas, izmantojot vien ekonomiskās un politiskās “sviras”.

Ko jūs domājat par tādu lietu salikumu?

Ja jums šis raksts patīk un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

Visits: 97

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail