Vairākos savos iepriekšējos rakstos esmu skāris visai interesantu tēmu – par pašpietiekamību. Līdz tagad esmu nonācis līdz “pašpietiekamai sievietei” un atklāju, ka tā ir visai daudzšķautņaina. Dažas no tām (šķautnēm) ir šķietami līdzīgas, dažas var pat likties pretrunīgas. Mēģināju savu redzējumu uzlikt uz papīra (jā, vispirms ar roku uz papīra) un tagad nododu jums lasīšanai un vērtēšanai – kas no tā ir sanācis.  

Ārēji stipra (ārēji!) vai pārlieku pašpietiekama sieviete demonstrē, ka viņa visu var paveikt pati, ka viņai no vīrieša nekā nevajag. Tas noved pie tā, ka vīrieši izvairās no tādas sievietes. Tomēr ne jau tādēļ, ka baidās nokļūt “zem viņas tupeles”, bet gan tādēļ, ka neredz iespēju pildīt savu misiju – būt vīrišķīgam, būt vīrietim. Būt vajadzīgam sievietei – tā ir viena no ļoti būtiskām vīrišķības daļām.

Kad satiekas divi pašpietiekami cilvēki, viņi apzinās, ka īstā intimitāte kopdzīvē ir spēja būt saprotošiem, elastīgiem, pieļaut abpusēju atbalstu un otram dot savu noteiktu devu brīvības.

Sievietes pašpietiekamība var izpausties kādā no šiem diviem veidiem:

Pozitīvais. Kad sieviete ir pārliecināta par sevi lēmumu pieņemšanā, nebaidoties no apkārtējo cilvēku viedokļu dažādības un pretrunas. Sieviete ir nospraudusi savus lielos un mazos dzīves mērķus, un, lai tos sasniegtu, izmanto visas pieejamās sevis pilnveidošanas iespējas. Neatsakās no apkārtējo piedāvātās palīdzības, tomēr to nemaina pret savu pārliecību, mērķiem un vērtībām. Spēj pati nodrošināt dzīves (dzīvošanas) pamatvajadzības. Prot interesanti un pilnvērtīgi pavadīt laiku arī divatā ar sevi. Bet tā nav vientulība! Paliek atvērta mijiedarbībai ar apkārtējiem, tostarp attiecībām ar vīriešiem.

Pašpietiekama sieviete vēlas no vīrieša saņemt gan uzmanību, gan maigumu, gan arī atbalstu labklājībā. Tomēr viņa to vēlas nevis tādēļ, ka viņai blakus vajadzīgs vienkārši vīrietis, bet tādēļ, ka to visu viņai dod viņas īstais vīrietis.

Pašpietiekama sieviete izprot savas vajadzības un zina kā tās radoši realizēt. Tajā skaitā rūpes par savu veselību, ķermeni un skaistumu.

Pašpietiekamai sievietei ir svarīgi gūt panākumus jebkurā jomā, kurā viņa darbojas un tas viņai rada prieku. Darbu neuzskata tikai par līdzekli lai izdzīvotu.

Lai arī pašpietiekama sieviete daļu no sava brīvā laika pavada ar draugiem vai radiem, tomēr viņa spēj labi iztikt arī bez viņu sabiedrības, necenšas dalīties ar katru personīgās dzīves notikumu.

Mazāk pozitīvais. Pašpietiekamība izpaužas vairāk kā pārējās pasaules kā traucējošas lietas atbīdīšana malā, “aiz žoga”. Sieviete noslēdzas savā vidē un pati nodrošina savu fizisko un emocionālo eksistenci. Šāda sieviete maz domā par sevis kā personības pilnveidošanu. Tā vietā ar dažādām metodēm stiprina savu neatkarību, tajā skaitā – materiālo. Kā arī ilgi vērtē pirms izlemj pieņemt kāda cita palīdzību, jo var “palikt parādā” un kļūt atkarīga, viegli ievainojama un ietekmējama. Daļa vīriešu to jūt, nevēlas atrasties “žoga ārpusē” un izvairās veidot nopietnas attiecības.  

Šādas pārākas pašpietiekamības cēlonis bieži ir iepriekš piedzīvota vilšanās attiecībās vai arī darbā, kad radusies sajūta, ka visi apkārtējie ir vainīgi un paļauties drīkst tikai pati uz sevi. Vai arī kāds smags pārdzīvojums, kuru nespēj atstāt savu atmiņu tālākajā stūrī un baidās vai nevēlas atvērt sevi jaunām iespējām.

Tomēr, sievietes būtība ir par kaut ko rūpēties, tādēļ, patstāvīga partnera vietā, bieži tiek pieņemts kāds mājdzīvnieks.

Turpinot iepazīties ar to, kāda lasāmviela atrodama par pašpietiekamiem cilvēkiem, tajā skaitā par pašpietiekamām sievietēm, uz papīra lapas iezīmējās vēl kādas interesantas tēmas aprises: “Inteliģenta karjeras sieviete”. Lai izlasīto minēto rakstu, spied uz saiti pa kreisi. Tā dažās līnijās cieši saskaras ar pašpietiekamas sievietes iezīmēm.

Tikmēr varat vēlreiz pārlasīt iepriekšējos rakstus par pašpietiekamību: Kāds ir pašpietiekams cilvēks, Kā pašpietiekams cilvēks sadzīvo ar apkārtējiem, Kāds ir pašpietiekams vīrietis.

Ja jums šis raksts patīk un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

….

Visits: 211

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail