Tajā Moldovas daļā, ko pēdējā laikā pazīst kā Piedņestras Moldāvijas Republiku (PMR), sākusies panika. PMR, kurā atrodas ierobežots Krievijas Federācijas militārais kontingnts, robežojas ar Ukrainu. Kādu laiku iepriekš Moldovas valsts premjerministrs sacīja, ka Piedņestra ir jādemilitarizē.

Krievijas militārpersonas gadiem ilgi dzīvojušas gandrīz vai kā kūrorta apstākļos – valsts ar mērenu klimatu, kurā netrūkst svaigu augļu, dārzeņu un garšīgs vīns. Labs atalgojums, kuru vēl palielina piemaksa par atrašanos dienesta komandējumā ārvalstīs.

Tas viss noveda pie krievu militārpersonu visai izlaidīgā dzīvesveida, tajā skaitā alkohola pārmērīgas lietošanas un nesaskaņām ģimenēs.

Pirms gada, kad atsākās aktīva karadarbība Ukrainā, tās bruņotie spēki pievērsa pastiprinātu uzmanību arī Krievijas spēkiem Piedņestrā. Kā arī Ukrainas amatpersonas ir devušas netiešus mājienus, ka var palīdzēt risināt “piedņestras” jautājumu, ja to lūgs Moldova.  

Šie notikumi ietekmējuši arī PMR krievu militāro kontingentu, kas nepārtraukti atrodas paaugstinātā gatavībā veikt reālus kaujas uzdevumus. Tāds ilgstošs stāvoklis radījis spriedzi arī militārpersonu ģimenēs. Savādu risinājumu tam atradušās sievietes.

Ja iepriekš karavīru ģimenes sievietes visādos veidos cīnījās pret alkohola lietošanu, tad tagad vīriešiem iestājusies gandrīz vai paradīze. Lai izvairītos no tā, ka ģimenes karavīrus varētu nosūtīt kādā reālā kaujas uzdevumā, sievietes pašas mudina viņus lietot alkoholiskos dzērienus tik lielos apjomos, ka bieži konstatēta saindēšanās un nepieciešama vairāku dienu ilga atveseļošanās mājas apstākļos. Tāpat sievietes savus vīriešus slēpj dzīvesvietās un pagrabos, pamestās vietās.  

Visits: 111

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail