Nepārtraukti dažādās formās tiek piedāvāts balsot par dažādām iniciatīvām. Vienkāršākais veids – interneta vietne (portāls) www.manabalss.lv. Tikko ieskatījos – kādas gan iniciatīvas tur var atrast! Gan visai nopietnas, piemēram, par ienākumu nodokļu nepiemērošanu 1.līmeņa pensijām, gan grūti nerealizējamu – Vidzemes šosejas pārbūvi no Sēnītes līdz Smiltenei. Savu viedokli reizēm varam pausta arī “pa vecam” – uz papīra dažādu akciju laikā.

Normāli. Katram tagad iespējams izteikt savu viedokli par kādu konkrētu jautājumu. Loģiski, ka iniciatīvas ierosinātājs to uzskata tajā brīdī par vissvarīgāko akciju, tādēļ atbalsts tiek vākts visādos veidos.
Taču personīgi mani tracina tas, ka daudzu iniciatīvu ierosinātāji nemaz nav pacentušies vienkāršā, saprotamā veidā paskaidrot iniciatīvas būtību, ieguvumu no tās īstenošanas. Vēl vairāk! Reizēm tiek dotas atsauces uz tādiem normatīvo aktu pantiem, kuri nemaz neeksistē.

Tāpat uzmācīga liekas nostāja, ka nu ir īstais laiks katram izdarīt savu “pilsonisko izvēli”. Ar to jāsaprot, ja es (neatbalstīšu) nenobalsošu par konkrēto ideju, tad savu izvēli neesmu izdarījis. Tātad – pareizā izvēle ir tikai viena – balsot “par”. Man gan liekas, ka arī tā ir izvēle – balsot vai nebalsot (parakstīt vai neparakstīt).

Ja es par kaut ko nenobalsoju, vai mana lojalitāte pret valsti paliek mazāka, apšaubāmāka? Vai līdz ar to kļūstu par zemākas kārtas valsts pilsoni?

Tikko man radās doma – vajadzētu www.manabalss.lv  pievienot vēl vienu iespēju – balsot pret konkrēto iniciatīvu. Vai tas nebūtu objektīvāks idejas vērtības rādītājs? Arī cilvēku interese noteikti būtu daudz lielāka.

Hits: 22

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail