Yessss!!! Beidzot esam sagaidījuši svarīgo lēmumu par to, ka rietumu valstis piegādās Ukrainai nopietnu kaujas tehniku – mūsdienīgus tankus. Droši vien daudziem prātos šaudās domas, kuros virzienos ukraiņi tos izmantos, par kuru Ukrainas teritoriju atbrīvošanu tuvākajā laikā dzirdēsim.

Tomēr paši reāli domājošie ukraiņi teic, ka līdz efektīvai tanku pielietošanai kaujas laukā paies ne tikai dažas nedēļas, bet gan mēneši. Jo tie nav padomju laika tanki, kuru izmantošana ukraiņiem nav sveša.

Nepietiek ar to, ka mūsdienu tanku, kura svars pārsniedz 60 tonnas, no rietumu zemes slēpti nogādā iespējami tuvāk kaujas līnijai. Pirms tam jāpaveic daudz dažādu priekšdarbu.

Vispirms – ukraiņu karavīru, tanku apkalpju, apmācīšana kā tanku sagatavot kaujai un efektīvi izmantot. Jāapmāca arī tas personāls, kuri veiks tanku periodisku apkalpošanu un nelielu defektu novēršanu kauju starplaikos. Ņemot vērā to, cik sarežģīti ir mūsdienu tanki, nepietiek vien ar solidola šprici un dažām palīgierīcēm. Nepieciešamas iekārtas un piemērotas vietas.

Jāparedz, kur veikt nopietnākus tanku remontus. Tās vietas jāiekārto un atkal jāapmāca nepieciešamais personāls. Šajā ziņā savu palīdzību gan sola arī dažas tuvējās kaimiņvalstis, kurās jau ir tenku remontu bāzes.

Jāplāno un jāorganizē tanku munīcijas, apkopju materiālu un rezerves daļu piegādes ceļus, lai to trūkums neradītu tanku izmantošanas ierobežojumus.

Tikko gan lasīju, ka vajadzīgo materiālu piegāde pašā Ukrainā neradītu problēmas, jo ukraiņiem jau ir pieredze ar atšķirīgu (dažādu valstu) artilērijas sistēmu un ieroču apkalpošanu un remontiem. Būtisks jautājums paliek – šo materiālu nogāde līdz Ukrainai un katrā posmā nepieciešamā personāla apmācība.

Ukraiņi paši publiski ziņo, ka rietumvalstu tanku izmantošana paredzama vien pretuzbrukuma operācijās, kas nav paredzamas tuvākajā laikā. Jo vispirms nākšoties  atvairīt nopietnus krievu uzbrukumus, kas tiekot gatavoti Ukrainas austrumos.

Tomēr domāju, ka jau šis lēmums un ziņa par mūsdienīgu rietumu tanku nodošanu ukraiņiem pats par sevi uzmundrina viņus, kā arī rosina pamatotas bažas krievu pusē.

Pacietīgi gaidīsim pozitīvas ziņas no Ukrainas zemes.

Visits: 71

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail