The Wall Street Journal raksta par to, ka cīna starp Ukrainu un Krieviju par karošanai nepieciešamajiem resursiem notiekot arī Āfrikā, Sudānā.

2023.gada vasarā Sudānā pret valsts varu sacēlušos nemiernieku spēki, kurus atbalsta arī krievu VAGNER grupējums, galvaspilsētā bija ielenkuši valsts galvas rezidenci. Valdība lūgusi palīdzību Ukrainai un pēc laika ieradušās ukraiņu speciālo spēku vienības un palīdzējušas atvairīt nemierniekus. 2023.gada novembrī par to rakstījis un ievietojis attēlus arī Kyiv Post. Papildus tam ukraiņi mācījuši Sudānas karavīriem ar kādu taktiku aizstāvas pret krievu iebrukumu Ukrainā, tajā skaitā izmantojot bezpilota lidaparātus.

Ukrainas atsaucība Sudānas valdības lūgumam nav nekāds pārsteigums, jo Sudāna bez “lieka trokšņa” apgādā Ukrainu ar ieročiem jau no 2022.gada, pēc Krievijas iebrukuma sākuma. Savukārt Sudānas nemierniekus atbalsta krievu privātais militārais grupējums VAGNER, kas kontrolē daļu no zelta ieguves vietām Sudānā, tā pelnot paši un gādājot finansējumu Maskavai.

Pēc dažu ekspertu aprēķiniem grupējums VAGNER, kopš 2022.gada februārī sāktā kara, Sudānā, Centrālāfrikas Republikā un Mali sagādājis Maskavai papildus finansējumu 2,5 miljardu dolāru apmērā.

Oficiāli Ukraina nav atzinusi tās karavīru atrašanos Sudānā. Valsts galvenais izlūks vien teicis, ka: … pret Krieviju notiek plaša mēroga karš. Viņiem ir vienības dažādās pasaules malās un mēs reizēm dodam triecienus arī tur”.

Ņemot vērā to, ka Sudānā dažādi bruņoti konflikti notiek jau vairākas desmitgades, valstī ir lieli ASV, Krievijā, Ķīnā un citās valstīs ražoto ieroču krājumi. Sākoties Krievijas iebrukumam, Ukraina meklēja palīdzību, tajā skaitā ieročus, visā pasaulē. Daļu no tiem atrada Sudānā.

Nedaudz par ko citu. Tā vien liekas, ka ilgi Ukrainā gaidītais likums par mobilizāciju tuvākajā laikā netiks pieņemts, jo deputāti iesnieguši 4 000 labojumus un papildinājumus. To primārā šķirošana un grupēšana, pēc tam izskatīšana un lēmumu pieņemšana parlamenta sēdēs var prasīt ļoooooti ilgu laiku. Bet tikmēr karš negaida. Aizvien vairāk dažādu līmeņu militārpersonas norāda uz to, ka patreizējā situācija veidojusies ne tikai no munīcijas trūkuma, bet trūkst arī personāla: lai dotu atpūtu ilgstoši karojošiem, kvalitatīvi apmācītu jaunos, kā arī nodrošinātu nepieciešamo spēku samēru attiecīgajos (kritiskajos) frontes iecirkņos.

Arī amerikāņi nesteidzas pieņemt lēmumus par jauna 61 miljarda USD finansējuma paketes piešķiršanu Ukrainai. Ja arī ik pa laikam parādās ziņas, ka dažas amatpersonas vienojušās par nepieciešamo atbalstu, tad kongresmeņu balsojuma rezultāti rāda pavisam citu ainu. Tagad pat dzirdami atsevišķi izteicieni par to, ka lēmuma pieņemšana var arī nenotikt … martā, bet gan vēlāk. Tādēļ ASV valdība meklē iespējas rast iespējas kaut ko sameklēt no Pentagona iekšējām rezervēm aptuveni 200 miljonu USD apjomā.

Ne vien skumīgi, bet gan traģiski … Raksts sagatavots pēc interneta vietnē Unian.net pieejamās informācijas.

Visits: 70

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail