Vēl viens traks hokeja vakars ir pārdzīvots. Atzīšos, ka gaidīju to ar bažām – vai mūsējiem vēl pietiks spēka pēc uzvaras pār Šveici. Jo, ka bieži gadās redzēt, ka ir spēja mobilizēties uz kaut ko vienu, konkrētu un izšķirošu, lai pārvarētu kādu noteiktu robežu. Kad tas ir izdarīts, iestājas atslābums. Arī fiziskie spēki nav neizsmeļama aka. Un pie tā arī daudz kas beidzas.

Bet vakardiena! Pret Zviedriju. Jau sākumā pāris pretuzbrukumi ļāva cerību stādam celt galvu augstāk un augstāk. Un jaunā Ločmeļa gols! Tas nebija vienkārši metiens uz vārtiem “gan jau varbūt”, jo ripa nonākusi pie viņa. Jā, ripa nonāca pie viņa pašā vārtu priekšā, kur pretinieks parasti neļauj daudz domāt. Tomēr Dans paspēja ripu pārlikt uz ērtāko pusi un tad precīzi mest tur, kas ir pats galvenais, kur nav vārtsarga. Un pēc tam viņš atlikušo spēles laiku gandrīz vai lidoja pa laukumu un paspēja gandrīz visur.

Otrā trešdaļa varētu likties katastrofa. Zviedri mūsējos nelaida līdz metienam. Te varēja redzēt viņu tehnisko spēles stilu, prasmi turēt un kontrolēt ripu. Vienīgi “caursist” mūsējos viņiem kaut kā nesanāca.

Man liekas, ka mūsu hokejistiem aizvien lielāku labvēlību parāda Veiksmes Dievs. Nezinu gan kā viņu sauc. Kā TV teica viens no ekspertiem, ja arī bieži nav skaisti izspēlētu kombināciju, tomēr ripa nonāk pretinieku vārtos. Tieši to arī vajag. Reizēm pat gūt vārtus … pa vārtiem nemetot. Dzierkals, Ābols.

Nav jau skaisti un ilgi “jāvazā” un jāpietur ripa pretinieku zonā, bez faktiskā rezultāta. Kā, diemžēl, joprojām notiek ar mūsējo skaitlisko vairākumu. Ceru, ka tas (vairākums) beidzot “izšaus” abās atlikušajās spēlēs? Ļoti ceru uz to.

Tagad (piektdienas rītā) lasu, ka zviedri smagi vīlušies. Iespējams, ka tur vainīga arī viņu pārliekā pašpārliecinātība. Kā dzirdēju iepriekš, zviedru fani pat nemaz nebija plānojuši braukt uz Rīgu atbalstīt savējos, bet palika Tamperē (Somijā) gaidīt zviedru komandu atpakaļ pēc uzvaras pār Latviju.

Sestdien, 27.maijā, daudz kur notiks dažādi publiski pasākumi. Ir cilvēki, kuriem dalība tajos ir kā obligāts pasākums (kolektīvu dalībnieks vai tirgotājs), bet daudzi no “pārējiem” pēcpusdienā būs pielipuši televizoru ekrāniem ģimenēs vai draugu pulkā, gaidot nākošo brīnumu pār Kanādas hokeja komandu. Bet tirgotājiem pieminētajos pasākumos būs “robs” plānoto ienākumu daļā. Cerams, ka viņi tajā nevainos Latvijas izlases hokejistus, bet gan atbalstīs tos.

Views: 98

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail