Manās rokās nonāca izdevniecības “Avots” pirms vairāk kā 20 gadiem izdota grāmata “Gadsimta mīklas un neparastās parādības” par neparastiem notikumiem, kuriem cilvēki agrāk nav spējuši rast skaidrojumu.  

Tagad, kad internets paplašina brīvi pieejamās informācijas apjomu un dažādību, centos uzzināt ko vairāk par kādu it kā 1943.gadā veiktu ASV jūras kara flotes veikto eksperimentu, kura laikā esot kļuvis neredzams viens no flotes kuģiem DE 173 ELDRIDGE. Otrā pasaules kara laikā ASV zinātnieki esot radījuši tādas tehnoloģijas, kas padarītu jūras spēku kuģus neredzamus ienaidnieka radariem. Eksperimentu pamatā esot bijuši zinātnieka Alberta Einšteina pētījumi un teorijas.

DE 173 ELDRIDGE

1956.gadā amerikāņu astronoms Moriss Džesups, kurš savās grāmatās aprakstījis dažādas neizskaidrojamas parādības (tajā skaitā arī par NLO), saņēmis vēstules no pieminēto eksperimentu aculiecinieka Karlosa Aljendes, kurš tajā laikā atradies uz cita ASV flotes karakuģa ANDREW FURUSETH, Filadelfijas ostā, Pensilvānijas štatā. Savās vēstulēs K.Aljende pieminējis eksperimentus ar kuģi ELDRIDGE.

1943.gada 28.oktobrī, kuģis ELDRIDGE ietinies vispirms tumšā, pēc tam zaļganīgā dūmakā un kļuvis apkārtējiem neredzams. Eksperimenta laikā pats kuģis esot no Filadelfijas ostas teleportēts uz citu ostu – Norfolku Virdžīnijas štatā un pēc tam atpakaļ.

Pēc eksperimenta daļai komandas locekļu esot bijušas nopietnas veselības problēmas, bet dažu jūrnieku ķermeņa daļas esot bijušas pat sakausētas kopā ar kuģa korpusa daļām. Tādēļ vēlāk kuģis ilgstoši bijis remontā, jo vajadzējis mainīt atsevišķas korpusa daļas, kā arī demontēt slepenās iekārtas.

Kādēļ K.Aljende sūtījis vēstules tieši astronomam M.Džesupam? Tādēļ, ka viņš daudz pētījis pieejamo informāciju par Neatpazītiem (nezināmiem) lidojošiem objektiem (NLO), bet K.Aljendem esot informācija, ka ASV flotes eksperimenti balstījušies ne tikai uz A.Einšteina teorijām, bet arī uz (iespējams) ārpuszemes civilizāciju tehnoloģijām, ko valdība rūpīgi slēpjot.

Filadelfijas osta

Lai arī 1980.gadā esot gūti pierādījumi, ka tādi eksperimenti Filadelfijā neesot notikuši un arī pats K.Aljende atzinis (vai arī viņu laipni pierunāja atzīt), ka viņa stāstījums ir izdomāts, internetā pieejams arī kāda cita liecinieka stāsts.

Viņš 1943.gadā dienējis ASV jūras kara flotē Filadelfijas kuģu būvētavā. Uz kuģa ELDRIDGE un uz vēl viena kuģa esot atradušās slepenas iekārtas, kas spējušas radīt ļoti spēcīgu mākslīgu  magnētisko lauku.

Izmēģinājumi notikuši jau 1943.gada vasarā. Viens no izmēģinājumu mērķiem patiesi ir bijis padarīt kuģi neredzamu. Šajā vietā viedokļi dalās – vai kuģim bija jākļūst neredzamam cilvēka acij, vai arī neredzamam dažādām tehnoloģijām. Tā ka nekādu dokumentu nav, jautājums atklāts.

Ar to arī varētu izskaidrot kuģa pazušanu no redzes loka aiz mākslīgi radīta aizsega, lai noslēptu uz tā notiekošos eksperimentus. Kaut gan tajā reģionā esot novērojama arī kāda dabas parādība, kas izskatās līdzīga liecinieku aprakstam – pelecīga migla ar zaļganu spīdumu.

Viens no izmēģinājumu mērķiem pavisam noteikti esot bijis – padarīt kuģi neredzamu ienaidnieka radariem. Neesot gan pieejami nekādi dokumenti par šī eksperimenta rezultātiem. Tikai zināms tas (arī publiski), ka pēc gadiem ASV sākts jauns projekts “RAINBOW” – lai radītu radariem neredzamas lidmašīnas.

Vēl viena versija stāsta par to, ka uz kuģiem esošajai slepenajai aparatūrai vajadzējis “dzēst” kuģa korpusa magnētisko lauku, tā palīdzot izvairīties no ienaidnieka (tajā laikā vācu) zemūdeņu izšautajām magnētiskajām torpēdām.

Savukārt to, ka kuģis ELDRIDGE esot redzēts gan Filadelfijā, gan Norfolkā, varot izskaidrot ar to, ka pa iekšzemes ūdens ceļiem abas vietas varot sasniegt  salīdzinoši īsā laikā. Neviens neesot konkrēti piefiksējis laiku, kad ELDRIDGE redzēts Norfolkā. Vai tad pat, kad notikuši eksperimenti Filadelfijā? Citā laikā?

Nobeigumā

Vai šādi eksperimenti patiešām notikuši, vai arī tās ir tikai baumas un izdomājumi – nav dokumentētu pierādījumu. Kādā informācijas avotā pat norādīts, ka nezināmā veidā esot pazuduši abu kuģu, tajā skaitā ELDRIDGE, žurnāli.

Savukārt kāds cits informācijas avots nepiemin šo kuģu žurnālu neesamību (pat arī ne īsāka vai ilgāka laika pazušanu), bet gan norāda uz to, ka šo kuģu žurnālos neesot nekādu ierakstu par šādiem eksperimentiem un kuģis ELDRIDGE norādītajā laikā nemaz neesot atradies Filadelfijas ostā.  

Nesakritība vai arī tomēr ASV kara flotei kaut kas slēpjams?

Views: 120

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail