kiersten-richPirms vairāk kā pieciem gadiem jauna sieviete Kirstena Riča (Kiersten Rich) pameta darbu kādā prestižā firmā Losandželosā, ASV. Visas savas personīgās mantas viņa nogādāja vecāku mājas, sapakoja ceļa somu, iesēdās lidmašīnā un devās savā pirmajā ceļojumā.

Ar savu negaidīto rīcību Kirstena Riča atteicās no tā pareizā un laimīgā amerikāņu dzīves modeļa, kādam viņa tika gatavota jau no bērnības – labi mācīties, iestāties koledžā, dabūt labi apmaksātu un prestižu darbu, laimīgi apprecēties un audzināt bērnus.

Katrs ceļojums maksā. Sākumā ar naudas pelnīšanu bija visai grūti. Bieži Kirstena iekārtojās tādā darbā, kurā var strādāt, saņemt apmešanās vietu un ēdināšanu, nopelnīt un vienlaikus arī ceļot. Piemēram, strādājot par apkalpojošo personālu uz bagātu ceļotāju jahtām.

Kirstena Riča internetā ir izveidojusi savu vietni  http://theblondeabroad.com/ , kurā ievieto savu ceļojumu aprakstus par vietām, kurās bijusi, kā arī interesantas un skaistas fotogrāfijas.

kiersten-rich-1Tādu cilvēku, kuri internetā publicē savus ceļojumu iespaidus netrūkst. Konkurence milzīga. Tādēļ Kirstenai bija vajadzīgi divi pacietīga darba pilni gadi, līdz viņas interneta vietne http://theblondeabroad.com/ieguva tādu popularitāti, kas sāka nest peļņu.

Kirstena raksta ne tikai par saviem iespaidiem, bet arī sniedz praktiskus padomus cilvēkiem, kuri plāno doties uz kādu konkrētu pasaules vietu. Lai lasītājiem būtu interesanti, Kirstena ceļo ne tikai uz siltām un eksotiskām vietām ar skaistām pludmalēm, bet dalās savos iespaidos par lēkšanu ar izpletni no lidmašīnas, staigā pa no skata nedrošām, pie klints sienām piestiprinātām koka dēļu laipām un dodas arī uz pavisam aukstām zemeslodes vietām. Piecu gadu laikā viņa apceļojusi 50 valstis. Tie nav īsi ceļojumi, bet gan ilgāka iepazīšanās ar katru valsti, dažādām tās vietām un cilvēkiem.

Interese par Kirstenas Ričas (Kiersten Rich) interneta vietni ir tik liela, ka tagad dažādas ceļojumu aģentūras un atpūtas biznesa kompānijas apmaksā viņas ceļojumus, lai rezultātā taptu jauns, interesējošs un reklamējošs ceļojuma apraksts.

kiersten-rich-2Tagad, kad arī daudzi Latvijas iedzīvotāji dodas daudzos un interesantos ceļojumos – pastāv iespēja arī pelnīt, daloties ar iespaidiem internetā, kā to dara Kirstena Riča un daudzi citi. Tikai daži nosacījumi: stāstījumam un fotogrāfijām jābūt tik interesantām, lai lasītāji ar nepacietību gaidītu nākošās publikācijas. Kā arī valodai vajadzētu būt tādai, kurā lasa iespējami lielāks lasītāju skaits. Latviešu valoda, diemžēl, tādas iespējas nedod. Tomēr var pamēģināt, vai ne?

Izmantoti materiāli no interneta resursiem:

Visits: 62

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail