syma-x8gDistances vadības lidaparāti Remote Control Quadracopter, tautā saukti “droni”, paliek aizvien populārāki. Nesen izmēģināju vienu no tiem – SYMA X8G Remote Control Quadracopter. Neliels, ņiprs lidaparāts ar piestiprināmu 8 Mb videokameru. Tieši kamera bija viens no kritērijiem, kādēļ izvēle apstājās tieši pie SYMA X8G RCQ.

Tomēr interesantākais sākās ar šī lidaparāta samontēšanu. Pievienotas divas instrukciju brošūras – angļu un vācu valodā. Otro uzreiz noliku malā, ķēros pie angliskās versijas. “Izgāju cauri” visai instrukcijai un pēc pirmā “lasījuma” gandrīz nekā nesapratu. Pat neraugoties uz pievienotiem attēliem. Nezinu un nekad neuzzināšu, kurš izvēlējies instrukcijā liekamo informāciju un tās secību. Man loģiski liekas, ka vispirms vajadzētu sākt ar montāžu un sagatavošanu, bet tikai pēc tam stāstīt par lidaparāta SYMA X8G RCQ vadīšanas paņēmieniem.

Lasīju vairākkārt, ļoti uzmanīgi, bet vienalga bija sajūta, ka kaut kāda svarīga informācijas gabala trūkst. Piemēram, kā zināt, kur jāmontē konkrētais propelleris. To komplektā ir divu veidu – labais un kreisais. Kā iestatīt lidaparāta vadību pirms lidošanas – žiroskopa sensoru kalibrēšana un tml.

Pajautāju “mātei” GOOGLE un tā man pasniedza SYMA X8G RCQ lietotāja instrukcijas papildināto versiju. Nolēmu veltīt laiku un pašu svarīgāko no abām SYMA X8G Remote Control Quadracopter instrukcijām savai lietošanai sastādīt vienu – latviešu valodā.

Tas nav pilnīgs un oficiāls SYMA X8G Remote Control Quadracopter instrukcijas tulkojums, bet gan mans “salikums” un domāju, ka vēl kādam citam noderēt. Tādēļ klikšķinot uz šo saiti SYMA X8G Remote Control Quadracopter instrukcija, to varat lejuplādēt * pdf formātā. Iespējams, ka īs un tas noder arī citu dronu, jeb Remote Control Quadracopter lietotājiem.

Views: 82

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail