Kamīna stiklsKā notīrīt nokvēpušu kamīna stiklu – atkal ir aktuāls jautājums sākoties kārtējai apkures sezonai.

Tirgotāji piedāvā visai plašu un dažādu kamīnu durvju stiklu tīrīšanas līdzekļu klāstu, ka pat grūti izvēlēties piemērotāko. Arī cenas ir visai atšķirīgas. Tomēr tā visa ir ķīmija, kuras lietošanā jāievēro noteikti drošības pasākumi.

Reiz kaut kur lasīju par kādu pavisam vienkāršu paņēmienu, kā notīrīt kamīna durvju stiklu, un to arī pārbaudīju praksē un lietoju joprojām.

Visi nepieciešamie līdzekļi un rīki kamīna stikla tīrīšanai ir tepat – mūsu acu priekšā ikvienā mājoklī: trauku mazgājamā švammīte, papīra dvielis vai tualetes papīrs un pelni kamīna kurtuvē.

Pats kamīna stikla tīrīšanas process ir vienkāršs: samitrina švammīti un iemērc smalkos pelnos kamīnā (ne oglēs). Tad ar šiem mitrajiem pelniem vienkārši un pacietīgi tīra nokvēpušo stiklu. Tikai neizmantojiet švammītes abrazīvo pusi  – saskrāpēsiet stiklu un to notīrīt nākošajā reizē būs grūtāk. Palaikam stiklu noslauka ar papīra dvieli un tīra atkal, līdz stikls ir tīrs.

Ar šādu mitru pelnu švammīti var notīrīt visai biezu uzdeguma kārtu. Un, kas man patīk – rokas nav netīras ar ķīmisko līdzekļu un piedegumu maisījumu. Viss ir dabisks un kamīna durvju stikls ir notīrīts.

Protams, arī šādi tīrot kamīnu durvju stiklu var nosmērēt rokas ar kvēpiem. Lai tā nenotiktu, rokai uzmaucu jebkuru poelietilēna maisiņu un tad kamīna durvju stiklu var tīrīt pavisam droši.

Views: 435

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail