ed-zemiRokoties pa internetu uzdūros īsam, bet interesantam rakstam par to, kā attīstīt un stiprināt bērnu organisma imūnsistēmu – spēju pašam sevi aizsargāt no apkārtējās vides nelabvēlīgās ietekmes.

Daudzi vecāki jaundzimušos bērnus, gan arī viņiem paaugoties, cenšas turēt iespējami tīrā, pat sterilā vidē. Šada rīcība tiek pamatota ar to, ka ka maziem bērniem vēl nav izveidojusies un nostiprinājusies organisma imūnsistēma. Pareizi.

Savukārt speciālisti saka, ka imūnsistēma var attīstīties un stiprināties vien tad, kad tai ir ar ko cīnīties, kad organismam uzbrūk “sliktie” mikrobi.

Ar imūnsistēmu ir tāpat kā ar jebkurām cilvēka prasmēm un spējām. Nelielu daļu iedod daba, bet pārējais jāapgūst, jānostiprina un jāattīsta vingrinoties katram pašam. Tādēļ arī vecākiem nevajadzētu šausmināties, ja bērns iebāž mutē kaut ko, ko atradis uz grīdas vei zemes. Vienīgi jāseko, vai tas nav kaut kas bīstams.

Starp citu, mediķi savos pētījumos atklājuši arī ciešu sakarību starp mazu bērnu turēšanu pārāk tīrā (sterilā) vidē un vēlāk atklātām alerģijām. Vienkārši – bērnam nav bijusi dota iespēja vingrināt savu organismu tikt galā ar sliktajiem mikrobiem.

Tādēļ ļaujiet bērniem ēst zemi … saprāta robežās un viņi būs veseli.

Views: 60

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail