Mūsu dzīvībai svarīgi orgāni ir saistīti ar garīgo sfēru, emocionālo stāvokli. Tādēļ, lai uzturētu fiziskos spēkus un veselību, jārūpējas par savu emocionālo stāvokli.

Slimība nav haoss organismā, bet noteikta notikumu secība, kuras cēlonis ir organisma funkciju līdzsvara izjaukšana.

Kad kāds orgāns nesaņem pietiekami daudz enerģijas, pasliktinās tā fiziskais stāvoklis. Un vienlaikus tad grūtāk iegūt un uzturēt augstu un vienmērīgu emocionālo stāvokli. Sanāk sava veida “aplis”, kuru ietekmēt ir arī mūsu spēkos.  Kuras ir šīs mūsu orgānus ietekmējošās emocijas?

Prieks. Tas ir ļoti pozitīvs emocionāls faktors, kas ietekmē sirds darbību. Tomēr te varētu teikt, ka arī labās lietas vajag “ar mēru”. Izrādās, ka pārāk spēcīgs un ilgstošs prieka stāvoklis var atņemt normālai sirdsdarbībai nepieciešamo enerģiju. Tāpat uz sirds darbību labvēlīgi neiedarbosies “ļaunais prieks” – prieks par kāda cita nelaimi. Lai cik dīvaini arī nebūtu, bet “ļaunais prieks” var būt cilvēka slimību cēlonis.

Dusmas un niknums. Kaitē aknām. Varbūt no tā cēlies teiciens, ja uz kādu ļoti dusmojas, saka – “viņš sēž man aknās”.  Kad cilvēku pārņem dusmas, tiek pārslogota aknu darbība. Niknums cilvēkā mobilizē cilvēka organisma enerģiju pārāk augstā līmenī, kā rezultātā var sāpēt galva un pat sākties galvas reiboņi. Cilvēkiem, kuri bieži par kaut dusmojas vai pat saniknojas, biežāk konstatē arī dažādas sirds slimības.

Nomāktība. Negatīvi ietekmē plaušas. Pārmērīgas skumjas un bēdas nomāc cilvēka gribasspēku, izsīkst plaušu enerģija.

Trauksme. Ja cilvēks bieži un daudz domā vai uztraucas par kaut ko sliktu, cieš liesa un kuņģis. Cilvēka enerģija atrodas tādā kā sastinguma stāvoklī. Slikti darbojas gremošanas un absorbējošās sistēmas.

Bailes. Ilgstoša atrašanās baiļu ietekmē kaitē nierēm. Bailes mazina cilvēka enerģiju, kas īpaši ietekmē nieru darbību. Savukārt negaidīts, spējš pārbīlis rada situāciju, kad cilvēkam zūd orientācija un iestājas apjukums. Tādās situācijās kā cilvēka orgānu reakcija var notikt urīna ekskrementu nesaturēšana.

Jebkura cilvēka iekšējo orgānu normālas darbības traucējumi izraisa negatīvas emocijas, kā tas minēts dažos iepriekš aprakstītajos gadījumos. Tomēr piekritīsiet, ka katrā situācijā  jācenšas meklēt iespējami vairāk pozitīvo emociju. Ja arī kādā dzīves brīdī tā pozitīvā ir mazāk – jācenšas ierobežot savas dusmas un niknumu.

Slimības pārsvarā gadījumos ir tikai rezultāts tam, ka mēs kaut ko savā dzīvē darām nepareizi. Sāksim laboties tiecoties pēc pozitīvām emocijām, jo tās, atšķirībā no zālēm, ir bez maksas.

Raksts sagatavots izmantojot www.your-life-studio.com pieejamo informāciju

Visits: 53

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail