Irbene ir Latvijā piemirsts, bet vērtīgs ārstniecības augs, kura antibakteriālās īpašības pazinuši jau senie romieši. Lai ūdens ilgāk saglabātos svaigs, dzeramā ūdens traukā viņi likuši irbenes zarus. Bet kaujās iegūtajās brūcēs romiešu karavīri kaisīja irbeņu pulveri. Mūsdienās irbene labāk zināma slāvu tautām, jo tā ir īsts Sibīrijas augs.

Attiecīgi sagatavojot, izmantojamas visas irbenes auga daļas – lapas, ogas, sēklas, stumbrs, miza, sakne, ziedi. Irbeni sauc arī par “ogu karalieni”, jo tā dzelzs saturā pārspēj daudzas citas ogas. Irbeņu ogās bez C vitamīna ir arī A. E, K, P vitamīns, organiskās skābes, taukskābes, Omega 6 un Omega 9.

Irbenes ogas jāēd ne tikai rudenī, bet visu cauru gadu. Cilvēkam dienā jāapēd 10 – 12 irbeņu ogas un tad organisms ir uzņēmis visus vajadzīgos vitamīnus un organiskās skābes.

Irbeņu ogas satur spēcīgu antioksidantu – hlorogēnskābi, kas pazemina asinsspiedienu un darbojas kā pretaptaukošanās līdzeklis. Tāpat tiek uzlabots asins sastāvs, veicināta gremošana un zarnu darbība. Lietojot irbeņu produktus, novērota holesterīna līmeņa pazemināšanās.

Viens no irbeņu produktiem ir irbeņu ogu pulveris, ko iesaka lietot pa pustējkarotei dienā. Ja netīk irbeņu ogu pulvera īpatnējā garša, var lietot arī irbeņu ogu pulveri kapsulās. Ieteicamā dienas deva – divas kapsulas dienā, vēlams no rīta.

Lasītājam, kurš  nonācis līdz šai vietai, var rasties jautājums – kāda man interese par visu to stāstīt? Vienkārši.

Pats meklēju un pamēģināju dažādus organismu uzmundrinošus līdzekļus, tajā skaitā aptiekās pieejamos vitamīnus. Nav noslēpums, ka tie radīti izmantojot dažādas ķīmiskās vielas. Bet te uzzināju, ka tepat blakus ir Latvijā audzēts un ražots produkts. Kāpēc gan nepamēģināt.

Irbeņu ogu pulveri kapsulās lietoju vairāk kā 3 mēnešus, koppš vēla rudens. Vai nu apstākļu sakritība (maigā ziema) , vai arī irbeņu ogu pulvera iedarbība, bet rudens-ziemas periodu esmu pārlaidis bez slimošanas, iesnām vai citām vērā ņemamām veselības problēmām. Ja nu vienīgi dažreiz, esot laukā, deguna galā parādījusies kāda mitruma pile. Un viss.

Kur var iegādāties irbeņu ogu produkciju? Pats to pērku mājražotāju tirdziņā Aucē, Raiņa ielā 6. Bet daudz vairāk par irbenēm varat lasīt paši interneta vietnē www.bestberry.lv Tur ir arī atrodama ražotāja kontaktinformācija.

Views: 176

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail