auto-durvju-atslēgaReizēm interneta forumos lasāms jautājums, kā salabot auto durvju centrālās atslēgas pulti. Turpat var lasīt arī dažādus ieteikumus no kuriem daži liekas pavisam muļķīgi spriedelējumi.

Arī man tā gadījās, ka atteica darboties durvju centrālās atslēgas pults. Pat izjaucu to, tīrīju kontaktus baterijas ligzdā, pārbaudīju vai kaut kur nav atnācis vaļā kāds savienojums. Mainīju baterijas – nekas nesanāca. Pults lampiņa mirgoja – bet durvju atslēgas nereaģēja.

Tad nolēmu pameklēt atbildi internetā. Godīgi sakot, nācās meklēt diezgan ilgi, līdz atradu kādā ārzemju portālā kā salabot bojātu centrālās atslēgas pulti. Risinājums ļoti vienkāršs. Bet vispirms par iemesliem, kādēļ var pārstāt darboties centrālās atslēgas pults.

Problēma var rasties divu iemeslu dēļ:

1. Atslēgas pults ilgāk par divām minūtēm ir bijusi bez baterijas vispār vai arī tā izlādējusies;

2. Centrālās atslēgas pults darbināšanas poga daudzkārt nospiesta atrodoties no automašīnas tālāk par centrālās atslēgas sistēmas sensoru darbības attālumu.

Šo divu iemeslu dēļ var pazust atslēgas pults un automašīnas sensoru savstarpējā sinhronizācija (spēja vienam otru uztvert).

Lai atjaunotu centrālās pults darbību (savstarpēji sinhronizēt ar automašīnu), jārīkojas šādi:

1. Ieliek aizdedzes atslēgu aizdedzes ligzdā un pagriež atslēgu stāvoklī “aizdedze ieslēgta”, bet nedarbina starteri.

2. Šādā atslēgas stāvoklī pagaida 20 sekundes.

3. Tad nospiež centrālās atslēgas pogu uz pults.

4. Ja durvju centrālās atslēgas pults ir sinhronizējusies, tad jādarbojas durvju slēgšanas mehānismam.

Gadījumā, ja šis process nedod rezultātu, tad atkārto 1. līdz 4.darbību, ieslēdzot “aizdedzi” un pagaidot līdz vienai minūtei.

Ja pēc vairākiem mēģinājumiem nekas nesanāk, tad gan jāmeklē kāds speciālists šajā jomā.

Ar iepriekš aprakstīto paņēmienu man izdevās atjaunot oriģinālās durvju centrālās atslēgas vadības pults darbību savai automašīnai Opel Zafira. Ceru, ka aprakstītā procedūra palīdzēs arī jums.

Ja jums šis raksts patīk un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

.

Views: 3229

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail