darbarikiKā nomainīt salona filtru? Kur atrodas salona gaisa filtrs? Šādi jautājumi visai bieži lasāmi internetā. Tādēļ vienu dienu, mainot salona gaisa filtru savam auto Opel Zafira, bez visiem darba rīkiem sev pa rokai noliku arī fotoaparātu – un katru salona filtra maiņas soli arī piefiksēju bildēs.

1. Lai ātri un ērti nomainītu salona gaisa filtru, izmantoju šādus darbarīkus: reversīvo akumulatora urbjmašīnu, speciālu uzgali ar 10 mm “muciņu”, speciālu sešstūra uzgali skrūvēm, plakanknaibles un “plakano” skrūvgriezni (A attēls). filtrvieta

2. Salona gaisa filtrs atrodas pa vidu zem priekšējā loga aiz paneļa, vairāk tā lejas daļā. Salona gaisa filtram var piekļūt no pasažiera sēdvietas salona labajā pusē, noņemot aizsedzošo apšuvumu, “cimdu kasti” un to turošo “plauktu”.  (1.attēls).

cimdu-kaste3. “Cimdu kasti” noņem atskrūvējot skrūves zem kastes vāka (2.attēls) un no apakšas (3.attēls).

4. Pēc tam, kad noņemta “cimdu kaste” un “plaukts”, ir brīva piekļuve ventilatoram ar gaisa plūsmas regulēšanas vārstu un gaisa filtra korpusam. (4.attēls). Gaisa plūsmas regulēšanas vārsts šajā attēlā ir aizvērtā stāvoklī – automašīnas salonā tad gaiss ieplūst no ārpuses.

cimdkasteUzmanīgi noņemot salona gaisa filtra korpusa saturošās skavas, pa atveri korpusa sānā var izņemt pašu filtrējošo elementu (6.attēls) . Pieminētās skavas ir cietas, atsperīgas īpašas formas metāla plāksnītes un vienmēr aizlido kaut kur tur, kur grūti atrodamas.

Ja gaiss salona apsildei tiek ņemts no salona (gaisa recirkulācija, lai tas ātrāk iesiltu), tad gaisa plūsmas regulējošais vārsts ir atvērtā stāvoklī (5.attēls).

filtra-korpussKā redzams 7.attēlā, līdz salona gaisa filtram var nonākt pat visai liela izmēra “svešķermeņi”. Tie var radīt arī nesaprotamas izcelsmes troksni, ja ieslēdz ventilatoru uz “augstākiem” apgriezieniem, kā arī ievērojami samazināt caurplūstošā gaisa daudzumu uz automašīnas salonu pat tad, ja salona filtrs mainīts pirms rudens lapu krišanas.

Ievietojot filtra elementu korpusā nelietojiet spēku – filtrs ir tikai papīrs un var deformēties. Neaizmirstiet apskatīties vai uz filtra elementa nav kādas norādes par to, kādā stāvoklī tas iemontējams.  Ja salona gaisa filtru maināt pirmo reizi, iesaku pierakstīt filtrējošā elementa marku un izmērus, jo Opel Zafira salona filtra izmēri biezumā atšķiras, atkarībā no tā – ir vai nav kondicionieris.

Lai veicas! Priecājos, ja noderēja.

gaisvarsts

pus-filtrs

draza

Views: 112

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail