Automašīnu logu svīšana ir viena no problēmām, ar kuru saskaras autovadītāji iestājoties mitram un vēsam laikam. Logu aizsvīšanai var būt dažādi iemesli, atkarībā no auto konstruktīvajām īpatnībām un pašu autovadītāju paradumiem. Turpmāk par to, kā ar logu svīšanu cīnījos Opel Zafira, bet, iespējams, ka citiem auto tas ir līdzīgi.

opel-zafira

1.Rudenī nomainiet salona gaisa filtru vai pārbaudiet, vai nav nosprostojušies gaisa kanāli, pa kuriem no ārpuses gaiss nonāk auto salonā. Manam auto tur bija iekļuvusi koka lapa. Ventilatora motors darbojās uz maksimālo, bet gaisa plūsma uz logiem bija mazāka par cerēto.

2.Pārbaudiet vai darbojas vārsts, ar kuru pārslēdz gaisa plūsmu uz salonu: no ārpuses vai recirkulācija uz vietas salonā.

Ja vārstam ir mehāniskais pievads, tad darbības problēmas ir vieglāk konstatēt. Manam auto vārstu darbina elektrība un pēc kāda laika konstatēju, ka tas darbojas pretēji pārslēdzēja stāvoklim un gaismas indikatoram. Nezinu, vai tā taisnība, bet esmu dzirdējis, ka šādas aplamības notiekot pēc tam, kad auto uzstāda papildus signalizāciju un imobilaizeru.

Šis vārsts arī reizēm „uzkārās” kādā no stāvokļiem, tādēļ atslēdzu elektrisko pievadu un vārstu atstāju tā, lai salonā vienmēr gaiss plūstu no ārpuses.

3.Pārbaudīt salona ventilācijas kanālus, pa kuriem siltais un mitrais gaiss izkļūst no automašīnas salona. Lielai daļai automašīnu šie gaisa izvades kanāli atrodas bagāžas nodalījuma sānos, aiz restītēm apšuvumā. Opel Zafira aiz šīm restītēm  atrodas nodalījumi nelieliem priekšmetiem. Ja tie ir pārblīvēti, ļoti apgrūtināta mitrā gaisa izplūšana no automašīnas salona, kas veicina logu svīšanu.

4.Īpaši mitrā laikā var ieslēgt gaisa kondicionieri, uz kura virsmas kondicionējas gaisā esošais ūdens un logu svīšanas iespēja ir pavisam maza.

5.Izvēdināt auto salonu pēc ilgāka brauciena. Ja vien ir iespējams, pēc garāka brauciena uz pāris minūtēm vienlaikus atveru visas automašīnas durvis – siltais un mitrais gaiss ātri izvēdinās un salons ir sausāks. Šis paņēmiens ziemā novērš arī durvju gumiju piesalšanu, jo tās nožūst sala ietekmē un no rītiem mazāka varbūtība lēkāt ap „aizsalušu” automašīnu pat tad, ja durvju slēdzenes darbojas normāli.

Pirmajā rudenī pēc Opel Zafiras nopirkšanas, man „pa rokai” vienmēr bija papīra dvieļa rullis ar ko slaucīt aizsvīdušos auto stiklus. Pamazām pielietojot pieminētās metodes, auto salona logu aizsvīšanu esmu ievērojami samazinājis. Parast aizsvīst aizmugurējo durvju logu stikli, jo gar tiem ir vāja gaisa plūsma, bet ar to jau esmu samierinājies.

Pilnīgi iespējams, ka lasītājiem ir cita, sava pieredze, kā novērst automašīnas salona logu aizvīšanu. Padalieties.

Views: 118

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail