Aizvakar pēc ilgāka laika braucu ar auto pilnīgas tumsas apstākļos. No Cēsīm uz Jūrmalu. Nedaudz nepierasti, jo nav redzamas ainavas aiz automašīnas logiem. Nav pie kā “piesiet” skatu. Tā vietā košās baltās līnijas uz asfalta.

Prātā “jāmēra” attālums līdz pretīm braucošajām automašīnām, lai pārslēgtu gaismas no “tālajām” uz “tuvajām”. Daži nervozāki pretīmbraucēji gan asi reaģē arī uz mana auto tuvajām gaismām. Tomēr nav jau mana “vaina”, ka oriģinālās auto lampas dod gaišu gaismu, bet lukturi paši tik precīzi noregulēti, ka pat piekasīgie inspektori neiebilda.  Nav ko ņemt galvā nervozos un par atbildi es viņiem pretī “nemirkšķinu”.

Braukt viegli, jā, kā es pats nesen to “nokristīju” – laukā “skaidrā” tumsa. Lai arī tumšs, lukturu gaismā viss ļoti labi saskatāms. No asfalta neceļas netīrumu migliņa, kas citreiz pamazām aizķepina lukturus un priekšējo vējstiklu.

Rīgai cauri ar pacietību (lai tukšajās ielās nepārsniegtu ātrumu), bet ātri. Daudzviet luksoforos “zaļais” iedegās kā pēc pasūtījuma.

Lidostas tuvumā (jau uz Jūrmalas šosejas) salonā atskan brīdinājuma signāls. Kas tad nu!!!??? Panelī neiedegas neviena sarkana lampiņa.  

Tad pamanu sniegpārsliņu. Pirmo reizi šoruden. Termometrs rāda +4. Uzreiz jautrāks prāts, jo atceros to humora īsstāstu, kad sieva zvana vīram un jautā, vai drīkst braukt tālāk, jo bijis brīdinājuma signāls un tagad panelī degot “uz poda kakājoša cilvēka” simbols.

Tas brīdinājums arī man. Mājās parakājos “droši noglabāto” mantu klāstā un izvelku kombinēto rīku, kam vienā galā birste (sniegam), bet otrā – ledus skrāpis. Birstei sarus nepārskaitu, liekas vēl gana laba. Skrāpis gan ar robiem. Aizvadītā sezona rādās bijusi “cieta”.

Sameklēju vīli un padarbojos ap skrāpja galu. Tagad tas atkal visai tuvu oriģinālam izskatam, kad to paņēmu no “pakaramā” veikalā. Noliku pa ķērienam, lai aiznestu uz auto. Jo kāda gan jēga no laba pret-ledus instrumenta, ja tas vajadzīgā brīdī atrodas mājās.

Aiz loga gan patreiz, kad lieku šos vārdus citu aiz cita, brīnišķīga bezmākoņu oktobra beigu diena. Tomēr tas neizslēdz arī vēsāka laika tuvošanos. Kaut arī vēl vakar Toms teica, ka pārskatāmā nākotnē sniegu viņš neredzot.

Views: 78

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail