Gan jau kādam no jums arī ir bijusi situācija, kad paklausīgi braucat ar atļauto ātrumu, pat tad, ja šķiet, ka kāds pa priekšu “velkas”, bet pa kreisi no jums – nepārtraukta brauktuves ass līnija.

Un tad, gandrīz vai no “nekurienes” uzrodas kāds cits auto, kurš “palido” garām gan jums, gan arī pa priekšu braucošajam. Tādam “lidotājam” pie “vienas vietas” gan ātruma ierobežojums, gan nepārtrauktā ass līnija.

Līdzīgos gadījumos man pa galvu uzreiz “maisās” divas domas. Viena, ka katrs pats izvēlas savu rīcību un par to arī atbild. Otra, – a kur policija skatās, ka tāds nekauņa “liek virsū” pārējiem apzinīgajiem un godīgajiem braucējiem? Gan jau atrodas arī kāds, kurš nodomā: ja jau viņš var un viņam par to “nekas nav”, tad kādēļ arī man tā nedarīt? Un tā pa ķēdīti.

Tomēr dzīvē reizēm notiek arī savādāk.  Kādā saulainā dienā braucu pa Jūrmalu. Kolkas ielā ir tādi posmi, kuros atļautais braukšanas ātrums ir 70 kilometri stundā, vien pie gājēju pārejām jāsabremzē uz 50, tad atkal var uz 70.

Pamanīju aizmugurē kādu tumšu džipveidīgu auto, kurš tā savādi “dīdījās”. Tas jau man “astē” nevilksies, nodomāju. Tā arī bija. Vietā, kur kārtējais ierobežojums uz 50, džips pašāvās man garām kā bulta un strauji attālinājās Kauguru virzienā. Tad tā arī nodomāju – a kur policija skatās?  Un braucu tālāk.

Vietā, kur Asaru prospekts atrodas mežā, atļautais braukšanas ātrums ir 70. Šoreiz aizmugurē ievēroju “nemierīgu” gaiši pelēku BMW. Tas noteikti mani apdzītu, ja nebūtu pretim braucošo automašīnu. Līdz tāds brīvs “logs” pretīmbraucošo automašīnu rindā parādījās. BMW izgrūda aiz sevis tumšu dūmu strūklu un bija man garām.

Šoreiz nepaspēju pat atkal nodomāt, “…kur gan policija skatās?”, kad uz vienas no pretīmbraucošās automašīnas jumta iedegās zilās bākugunis un atskanēja auto sirēna. Mēs, pārējie braucošie, sabremzējām, ļaujot policijas auto apgriezties uz ielas vienā paņēmienā.

“Lidojošā” BMW vadītājs jau saprata, ka šī nav “viņa diena” un aiz inerces paripināja auto uz priekšu līdz tuvākajam brauktuves paplašinājumam. Tūlīt piebrauca arī policija.

Bet manī uz brīdi pamodās tāds sīki ļauns prieciņš. Tad beidzot! Vismaz vienam “lidotājam” kaut kas tiks. Cits jautājums, vai no tā viņam būs kāda pozitīvi audzinoša mācība, vai arī radīsies ilgstoša nepatika pret policiju.

Visits: 107

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail