Pavasaris un vasara tuvojas ar lielu joni. Vienlaikus – arī tuvāku un tālāku atpūtas braucienu laiks. Dažādās interneta vietnēs var atrast daudz informācijas par interesantām apskates vietām Latvijā un arī ārzemēs. No savas puses piedāvāju īsu sarakstu ar redzētā aprakstiem par vietām, kuras pats esmu apmeklējis Igaunijā.

Šo rakstu PDF formātā var lejuplēdēt šeit: CEĻOJUMI-IGAUNIJĀ

Tori stāvkrasts Igaunijā. Atrodas apmēram 25 km no Pērnavas, Pērnavas upes krastā, braucot pa ceļu Nr. 5: Pērnava – Paide – Rakvere. Šeit manu iespaidu apraksts par TORI stāvkrastu.

Alatskivi muižas pils. Kā nonākt līdz Alatskivi muižas pilij? Alatskivi muiža atrodas apmēram 40 km no Tartu. No pilsētas jāizbrauc pa ceļu Nr.3, kas ved uz Narvu. Netālu no Tartu uzmanīgi jāseko līdzi, lai nepalaistu  garām nogriešanos uz ceļu Nr. 43, pa kuru var aizbraukt uz Peipusa ezera krastā esošo Kallasti. Alatskivi ciemā jāseko norādēm uz Alatskivi muižu un pili, kuri atrodas ceļa kreisajā pusē. Šeit mani iespaidi par Alatskivi muižas pili.

Kallaste pie Peipusa ezera. Ciems veidojies 18.gadsimtā, kad tur apmetušies no Krievijas izceļojošie vecticībnieki. 2017.gadā Kallastē reģistrēti 844 pastāvīgie iedzīvotāji, no kuriem apmēram 80 procentu krievu. Pilsētas tiesības Kallaste ieguvusi 1938.gadā. Līdz ar to šis ciems stipri atšķiras no citiem Igaunijas ciemiem. Mani iespaidi par Kallasti.

Sīpolu ceļš Peipusa ezera krastā. Īstenībā Sīpolu ceļš nav nekāds ceļš, kā to kāds varbūt iedomājas. Tā ir salīdzinoši šaura teritorija Peipusa ezera rietumu krastā, uz kuru 18.gadsimtā pārcēlās no Krievijas izceļojošie vecticībnieki. Līdzi viņi paņēma ne tikai pašu vajadzīgāko savai dzīvošanai, bet arī senas prasmes kādas noteiktas šķirnes sīpolu audzēšanā. Sīpolu ceļā vairāki interesanti, savdabīgi ciematiņi vietā, kas liekas kā “pasaules mala”. Mani iespaidi par Sīpolu ceļu.

Raksti par maniem iespaidiem Igaunijā atrodami šeit: Ceļojumi – Igaunija.

Informācija par citiem ceļojumu iespaidiem atrodama šeit: https://www.piksens.com/category/celosana, Šo rakstu PDF formātā var lejuplēdēt šeit: CEĻOJUMI-IGAUNIJĀ

.

Views: 119

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail