Braucot pa autoceļu Jūrmala – Talsi (vai Kolka) caur un gar piejūras ciemiem ievēroju, ka Plieņciemā starp priedēm redzams gājēju takas sākums. Tā kā tas ir kas jauns, vienu dienu nolēmu tur piestāt un paskatīties tuvāk.

Uzreiz gan teikšu, ka nepievērsu uzmanību tam, vai takas sākuma tuvumā ir kāda auto stāvvieta, jo savu auto atstāju dažus simtus metru tālāk, virzienā uz Jūrmalu (ja raugās no Plieņciema puses).

Jaunās takas sākumā norāde, ka līdz jūrai no tās vietas tik nieka 310 metri. Tas taču nav tālu, vai ne? Todien ziņojumu dēlis vēl bija tukšs, atkritumu tvertnes vēl bija cieši ietītas plastikātā un vēl pārlīmētas ar lentu. Interesanti kādēļ? Varbūt tās vēl nav sertificētas vai arī nav atrasti apsaimniekotāji, kuri tās regulāri apsekos un iztūkšos?

Taka pati plata, ērta. Augšup un lejup, cauri retam priežu mežam pāri kāpai. Apmēram pusceļā sols uz kura var piesēst. Atpūtināt kājas, ieklausīties mežā un ļauties domām.

Pludmalē iekārtota pārģērbšanās kabīne, sols un dažas “atrakcijas”. Lai bērniem nav garlaicīgi.

Pat tad, ja nav nodoms peldēties vai sauļoties, tomēr jaunā taka Plieņciemā ir labiekārtota un skaista vieta, kur var piestāt pēc garāka ceļa un “izlocīt kājas” vienkārši pastaigājoties līdz jūras malai un atpakaļ.

Vai arī pa pludmali var iet dažus simtus metru Jūmalas virzienā, tad vietā, kur starp augstajām piekrastes kāpām labi saskatāms takas, pa to cauri mežam var atgriezties pie minētā Jūrmalas – Talsu (Kolkas) ceļa.

….

Visits: 152

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail