Kā es pats nesen uzzināju, tad Latvijā esot vairāk kā 20 ezeru ar nosaukumu Melnezers. Šis stāsts ir par to Melnezeru, kas atrodas starp Jaunķemeriem un Ķemeriem pašā ceļa malā, Ķemeru Nacionālajā parkā.

Ja arī Melnezeru ir daudz, tad šādu ezeru, kas izveidojies lielā sūnu purvā vai tā malā, nav daudz. Tikai pavisam šaura meža joslu ezeru šķir no Raganu purva. Raganu purva pretējā malā atrodas kāds cits interesants un apskatāms dabas veidojums – Sēra dīķi un taka uz tiem. Tur var nonākt braucot cauri Ķemeriem un nogriežoties par Robežu ielu.

Melnezera kopējā platība ir apmēram 10 ha. Tā vidējais dziļums ir 1,4 metri, dziļākajās vietās līdz 2 metriem. Ezera ūdens tumšs, tīrs, bet ar salīdzinoši maz augiem un ūdens iemītniekiem. Viens no krāšņākajiem augiem ezerā ir Sniebaltā ūdensroze.

Līdzīgi kā par daudziem citiem ezeriem, arī par šo Melnezeru ir savi noslēpumaini nostāsti. Tie saistīti ar laiku ap Otro Pasaules karu.

Peldēšana Melnezerā nav ieteicama, jo tā krasti ir staigni un stāvi, bet ezera dibenā ir biezs kūdras un dūņu slānis.

Karam sākoties Melnezerā esot paslēpti sudraba trauki no netālu esošās Ķemeru viesnīcas, bet kara laikā ezerā esot nogrimis tanks. Citā rakstu avotā saka, ka pat vairāki tanki. Savukārt pēc kara, Melnezerā esot noslīcināts Staļina piemineklis. Līdz šim gan neviens neko no minētā nav varējis saskatīt.

Pārejot Melnezeram blakus esošo Jaunķemeru – Ķemeru ceļu, pa taciņu var nonākt uz Slokas ezera pastaigu taku. Ejot pa šo lokveida taku, sekojot norādēm, var nonākt Slokas ezera krastā ar tajā esošo peldošu putnu vērošanas torni.

2023.gada septembra beigās Melnezerā notika interesants un skaists pasākums: mākslinieku koncerts laivā uz ūdens. Tāds būšot vēl. Sekojiet norādēm, informācijai.

Noderīgas saites: Sēra dīķu taka Raganu purvā Ķemeros; Slokas ezera pastaigu taka;

Ja jums šis raksts patika un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

Visits: 142

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail