Liela daļa cilvēku var atļauties savu brīvo laiku pavadīt kādā tālā un skaistā zemē, uz kurieni parasti dodas ar lidmašīnu. Katra laicīgi plānotā un ilgi gaidītā ceļojuma sākums ir vairāk vai mazāk satraucošs notikums. Tādēļ nereti var atgadīties kādi starpgadījumi, kas var sabojāt ceļotāju noskaņojumu vai vispār stipri ietekmēt atvaļinājuma plānus.

Šajā sakarā internetā atradu dažus gaisa kuģu apkalpju ieteikumus par to, kā izvairīties no šādiem nepatīkamiem gadījumiem. Svarīgi atcerēties, ka pasažierus apkalpojošais lidostas personāls un lidmašīnas apkalpe nodrošina tikai pašu lidojuma norisi noteiktajā laikā, bet nevar ietekmēt citus procesus.  Tādēļ pasažieriem vajadzētu nepieļaut dažas, būtiskas un bieži sastopamas kļūdas.

Pirmā kļūda. Aizmirst mājās vai transporta līdzeklī ceļošanas dokumentus – ID vai pasi. Lidostas personāls vai lidmašīnas apkalpe šajā gadījumā neko nevar līdzēt, jo tādi ir noteikumi – personai jābūt klāt ceļošanai derīgam personu apliecinošam dokumentam.

Ieteikums – gatavojoties ceļojumam sastādīt obligāti līdzi ņemamo lietu sarakstu, kurā jābūt arī ID vai pasei. Pirms došanās uz lidostu – jāpārliecinās, ka dokumenti ir paņemti un atrodas vietā (drošā kabatā vai somā), no kurienes tie nevar nejauši izkrist. Jo dokumenti bieži pazūd arī ceļā uz lidostu.

Piebildīšu, ka pirms daudziem gadiem man pašam tā notika. Un ilgi gaidītais lidojums uz Ameriku izpalika.

Otrā kļūda. Izkāpjot no lidmašīnas, aizmirst svarīgas lietas, tajā skaitā dokumentus, lidmašīnas salonā. Tādēļ ieteikums – lidojuma laikā no somas vai kabatām bez īpašas vajadzības neko neizņemt. Visbiežāk dokumentu neesamību atklāj vien tad, kad atrodas lidostas ēkā tālu no lidmašīnas.

Vienīgā iespēja sazināties ar lidmašīnas apkalpi, kura var veikt ātru salona apskati, jo tās pamata uzdevums ir gatavoties nākošajam lidojumam, bet aizmāršīgo pasažieri neviens atpakaļ lidmašīna salonā kaut ko meklēt neielaidīs. Un cerība, ka kaut kad vēlāk, kad notiek nopietna salona uzkopšana,  aizmirstā lieta var nonākt pie citām atrastām mantām. Tomēr ceļojuma prieks ar to pašu ir sabojāts.

Trešā kļūda. Pirms došanās un kādu citu valsti katram pašam jānoskaidro, kādas ir ieceļošanas prasības konkrētajā valstī. Ar to nenodarbojas ne lidmašīnas apkalpe, ne arī lidostas darbinieki.

Atsevišķos gadījumos lidostas darbinieki varbūt var konstatēt personas apliecinoša dokumenta neatbilstību noteiktām prasībām. Piemēram, ceļojuma gala mērķa valstī nevar ieceļot ar ID, bet nepieciešama pase.

Tomēr daudzās valstīs ir arī citi ieceļošanas nosacījumi: vakcīnas pret noteiktām slimībām, sertifikāts par veikto testu, migrācijas dienestu apstiprinājumi un tamlīdzīgi.

Ja, uz attiecīgās valsts robežas amatpersonas konstatēs, ka netiek izpildīts kāds no ieceļošanas nosacījumiem, tad lidmašīnas apkalpe nekādi nevarēs palīdzēt.

No savas pieredzes varu piebilst, ka ieceļošanas nosacījumos var būt arī dažādi izņēmumi. Ja tādi ir, tad svarīgi precīzi tos zināt, vislabāk paņemt līdzi atsauci uz tiem rakstveidā, jo pats nokļuvu situācijā, kad arī lidostas darbinieki nezināja visas nianses izņēmumos un mana iekļūšana valstī aizkavējās apmēram pa stundu.

Daudzi jau tagad (ziemā) devušies atpūtā uz siltākām zemēm. Bet citi – tur pārcēlušies uz visu gada auksto periodu un strādā attālināti. Ceru, ka šie daži ieteikumi nākošajiem ceļotājiem palīdzēs izvairīties no sava brauciena (atvaļinājuma) sabojāšanas.

Ja jums šis raksts patīk un domājat, ka tas varētu interesēt arī jūsu draugus un paziņas, tad, lūdzu, iesakiet viņiem to, nospiežot uz kādu no zemāk redzamās attiecīgas sociālo  tīklu ikonas (Draugiem, Facebook vai Twitter).

Visits: 113

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail