Veczemju klintis, kas atrodas Rīgas jūras līča austrumu piekrastē, ir viena no interesantākajām vietām Vidzemes piekrastē. Jūras līča piekrasti šajā vietā mēdz saukt arī par Akmeņaino piekrasti, jo pie pašām Veczemju klintīm, gan arī nedaudz tālāk jūrā un tās krastā daba novietojusi dažāda izmēra akmeņus.

Protams, salīdzinot ar citām zemēm, pieminot vārdu “klintis” uzreiz iedomājamies kaut ko augstu un varenu. Tādēļ reizēm mūsu ārzemju viesi, kad viņus atved pie mūsu klintīm, ir manāmi vīlušies.

Tomēr Veczemju klintīm piemīt kaut kas pievelkošs. Pats cenšos turp aizbraukt vismaz reizi gadā. Pārsvarā gada siltajā laikā. Šogad notikumi iegrozījās savādāk un pie Veczemju klintīm nonācu februāra otrajā pusē.

Laikā, kad Latvijā atkal pēc vairākiem gadiem uz ilgāku laiku un pavisam nopietni bija uzkavējusies ziema. Ja ar sniegu piekrastē bija trūcīgāk, tad sals bija jūrai izveidojis visai stipru ledus vāku.

Tā kā joprojām aktīvais C-19 vīruss ieviesa korekcijas daudzu cilvēku brīvdienu plānos, tad aizvien lielāka vērojama automašīnu kustība pie dažādiem dabas objektiem. Kaut arī diena jau bija pāri pusdienlaikam, izņēmums nebija arī grants ceļš no Tallinas šosejas uz Veczemju klintīm.

Manu novērojumu apstiprināja arī darbiniece auto maksas stāvvietā. Dienas vidū (pāris stundu iepriekš) stāvvietā nav bijušas brīvas vietas.

Un tas tādā dienā, kad saules nebija, debesīs zemi, pelēki mākoņi, dūmaka un piekrastē asais vējš tā vien meklēja jebkuru spraugu apģērbā. Likās – prot izlīst cauri par rāvējslēdzējam.

Daļa cilvēku stāvēja rindā pie atvērtā (!) restorāna (ziemā!) gaidot savu pasūtīto ēdienu. Citi iekūruši uguni kādā no neskaitāmajām ugunsvietām piekrastes mežā, paši gatavoja savu maltīti.

Daži ar ragaviņām vai pat slidām (!) izmēģināja starp akmeņiem atrodamos gludā jūras ledus laukumus. Bet citi – vienkārši pastaigājās pa smilšaino joslu starp jūras ledu un stāvo smilšakmens krastu. Un fotografējās – pie sārtā smilšakmens, vai stāvkrastā ūdens izskalotajos daudzos un dažādos dobumos.

Kā izskatījās kādā februāra otrās puses sestdienā pie Veczemju klintīm – varat redzēt paši šeit pievienotajā video.

Views: 50

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail