Viens no gadījumiem, par kuru baidās katrs drona lietotājs ir – kā nepazaudēt dronu lidojuma laikā. Pārskatot publiski pieejamo informāciju atradu to, ka apmēram viena trešā daļa dronu īpašnieku vai lietotāju ir nonākuši situācijā, kad viņu vadītais drons pazudis lidojuma laikā.

Katram drona modelim var būt savi lietošanas noteikumi, kuri sastādīti ņemot vērā konkrētā drona tehniskās īpašības, spējas. Tomēr ir arī noteiktu pasākumu un darbību saraksts, ko vajadzētu veikt katram drona lietotājam pirms lidojumiem. Šāda rīcība samazinās iespēju, ka jūsu drons neklausa un pazūd lidojuma laikā.

1.Iepazīstieities ar drona tehniskajā raksturojumā uzrādīto maksimālo lidojuma radiusu un augstumu. Iespējams, ka reklāmas nolūkos tas ir nedaudz “pavilkts uz augšu”, tādēļ necentieties tos pārsniegt, lai saglabātu sakarus starp drona vadības pulti un dronu.

2.Ja drona vadībai izmantojiet mobilās ierīces, mobilajā ierīcē aizveriet vai atslēdziet visas citas aplikācijas. Nav iespējams paredzēt kura no aplikācijām un kā var iedarboties uz sakariem ar dronu un drona vadības komandām. Labāk neriskēt.

3.Iestatiet vai kalibrējiet drona kompasu. Lai arī katra drona modelim var būtu atšķirīgi norādījumi, sakot, ka kompasa kalibrēšana veicama vien pēc ilgāka lidošanas pārtraukuma vai arī sākot lietot pirmo reizi, tomēr drošāk būs, ja drona kompasa kalibrēšanu veiksiet pirms lidojumiem jaunā (citā) vietā. Tas ir vēl viens ātrs bet drošs solis, lai izvairītos no drona pazaudēšanas lidojumu laikā.

4.Iestatiet minimālo atgriešanās lidojuma augstumu. Tas darāms droniem, kuriem ieprogrammēta automātiska vai arī neatkarīga atgriešanās lidojuma sākuma punktā. Pirms tam novērtējiet apvidu, kurā plānoti lidojumi – koku, ēku, stabu, pārvades līniju un citu šķēršļu augstumu, un atriešanās lidojuma (Return to Home) augstumu izvēlēties par dažiem metriem augstāku.

5.Iestatiet atgriešanās punktu. Atkarībā no drona modeļa, to var iestatīt pats drona lietotājs. Tādos gadījumos jāpārliecinās, ka iestatījumos nav palicis atgriešanās punkts no iepriekšējā lidojuma pavisam citā apvidū. Tad problēmsituāciju gadījumos savu dronu velti gaidīt atgreižamies lidojuma sākuma punktā. Dažiem modeļiem šis atgriešanās punkts iestatās automātiski, sākot konkrēto lidojumu. Noteikti pārliecinieties, kā tas ir jūsu dronam.

6.Pārliecinieties, ka drona, drona vadības pults vai mobilās ierīces baterija ir pilnībā uzlādēta. Nepatīkami, ja lidojuma laikā pārstāj darboties kāda no minētajām ierīcēm. Ja pārstāj darboties drona vadības pults, ir cerība, ka drons atgriezīsies automātiskajā Return to Home režīmā. Bet, ja izlādēsies drona baterija – tas nekur nelidos.

7.Pārliecinieties par drona daļu drošu nostiprinājumu – propelleri, baterijas, atlokamās daļas (motoru “kājas”) un tml. Lai lidojuma laikā nekas nenokrīt vai neizkustās no tam paredzētās vietas.

8.Pirms sākt drona lidojumu, jābūt “kontaktam” vismaz ar 6-8 GPS satelītiem. Ja tā nebūs, nav iespējams iestatīt atgriešanās punktu, kā arī drons nespēs automātiski koriģēt savu lidojumu lai noturētos uzdotajā vietā, bet dreifēs pa vējam.

9.Vadības pults antenas jāizvērš darba pozīcijā. Ieskatieties drona instrukcijā, kādā stāvoklī lidojuma laikā jāatrodas drona vadības pults antenām.

Iepriekš uzskaitīti galvenie punkti, kurus jaievēro vai kādas darbības jāveic sagatavojoties, lai drona vadīšana lidojuma laikā sagādātu patiesu prieku un novērstu iespēju, ka drons varētu pazust.

Informācija atrasta gan interneta dzīlēs, gan arī gūta no paša pieredzes vadot dažādus drona modeļus. Un vienmēr ir bijusi doma –  lai tikai drons nepazustu lidojuma laikā.

Visits: 70

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail