Pirms kāda laika rakstīju man pieejamo informāciju par to, kā izvairīties no sava drona pazaudēšanas lidojuma laikā (Kā nepazaudēt savu dronu lidojuma laikā). Neilgi pēc tam piedzīvoju to, ka mans drons lidojuma laikā negaidīti nokrita. Pat divas reizes. Bet nu visu pēc kārtas par to, ko darīju pirms tam, kas varēja būt drona nokrišanas iemesls.

Manā dronā tiek lietota tā sauktā “inteliģentā” baterija. Neesmu izpētījis, ko tieši tas nozīmē, kā arī nez vai šīs zināšanas arī ko mainītu.

Baterijas ietilpība nodrošina noteiktu drona lidojuma laiku. Tomēr negribu, ka izbraukuma laikā jāsamierinās ar vienas baterijas lidojuma termiņu, tādēļ izvēlos dronus ar neiebūvētām baterijām. Atbilstoši – vajag arī ierīci, ar kuru var uzlādēt vairākas baterijas vienlaicīgi. Tādu atradu un iegādājos. Uzlādēju baterijas sekojot lādētāja un bateriju instrukcijām. Šādi nodrošinājies ar divām baterijām devos “lidot”.

Ieslēdzot pašu dronu un vadības pulti, tos sagatavojot lidojumam viss darbojās kā parasti. Drons pacēlās gaisā, bet pēc pāris minūtēm parādījās uzraksts un arī atskanēja brīdinājums, ka strauji krītas strāva baterijā. Tā nekad iepriekš nebija noticis. Un tad, kad strāva baterijā bija samazinājies līdz 60 %, ar kādu drons vēl varētu normāli lidot, apstājās drona motori un lidaparāts krita zemē. Labi, ka augstums nebija liels un drons piezemējās garā zālē ceļmalas grāvja nogāzē.

Šāda lidaparāta uzvedība mani pārsteidza. Nolēmu eksperimentēt un dronā ievietoju otru pilnībā uzlādētu bateriju. Viss notika tieši tāpat, kā lietojot pirmo bateriju. Normāla pacelšanās, strauja baterijas sprieguma pazemināšanās un sekojošs kritiens. Lai arī augstums bija mazāks, triecienā pret lauku ceļa brauktuvi sīkos gabalos sašķīda drona kameras papildus uzliktais plastmasas aizsargs.

Mājupbraucot ar divām dīvainas uzvedības baterijām somā, sašķīdušo kameras aizsargu un, par laimi, tikai nedaudz saskrāpēto dronu – centos izsmadzeņot iespējamos kritienu cēloņus.  Aizdomājos pat par paša drona nopietniem elektronikas bojājumiem. Vai mazums kas var notikt. Tomēr nolēmu vispirms pārbaudīt pašas inteliģentās baterijas.

Nesāku ne baterijas izjaukt, ne arī mērīt to spriegumu. Tikai abas baterijas uzlādēju ar oriģinālo, drona komplektā esošo, lādētāju. Precīzi atbilstoši instrukcijai.

Pēc tam, ar zināmām bažām, devos uz “izmēģinājuma” lidojumiem. Sagatavojoties lidošanai visu darīju tāpat kā tajā reizē, kad lidaparāts nokrita. Bateriju spriegums “uzvedās” normāli. Laicīgi tika saņemti arī brīdinājumi par bateriju atlikušo ietilpību. Pie noteiktās baterijas ietilpības “atlikuma”, lidaparāts ieslēdza automātiskās atgriešanās režīmu (Return to Home)  un nolaidās pavisam blakus pacelšanās vietai.

Visos citos lidojumos, kuri veikti pēc iepriekš notikušajām un aprakstītām problēmām, nekas līdzīgs nav noticis. Iespējams, ka “ne – oriģinālais” baterijas lādētājs kaut kādā veidā “sagrozījis” inteliģento bateriju “smadzenes”, kuras izdevās sakārtot lietojot tikai oriģinālo drona baterijas lādētāju.  

Visits: 69

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail