1.attēls
1.attēls

Viena no problēmām ar kuru saskaras Opel Zafira īpašnieki ir tā, ka izdilst pārnesumu kārbas F-23 vadības mehānisma plastmasas detaļas. Tā rezultātā pārnesumu pārslēgšanas sviras “gājiens” ir tik liels, ka reizēm svira atmetās par sēdekļos, bet apgrūtināta pirmā un atpakaļgaitas pārnesumu ieslēgšana. Var mēģināt minēto pārnesumu neieslēgšanās problēmu mazināt veicot stiepņu regulēšanu, par rakstīju agrāk: Opel Zafira pārnesumu kārbas F23 pievada regulēšana.

Meklējot kā risināt kārbas F-23 pievada problēmas, ieskatījos arī dažādos interneta forumos. Tur var lasīt gan citu Zafira lietotāju diskusijas par to, kāpēc neprecīzi slēdzas pārnesumu, gan arī ieraudzīt visi oriģinālus problēmu risinājumus. Skatīt 1.attēlu.

Problēma, kā jau rakstīju, ir tur, ka nodilst dažas plastmasas detaļas un palielinās pārnesumu pārslēgšanas sviras nelietderīgā kustība. Piekļūt šīm detaļām, lai kaut ko darītu, itkā nav grūti – pacelt aizsargvāciņu pie pārnesumu pārslēgšanas sviras un viss redzams. Tikai iespējas kaut ko efektīvi izdarīt, lai novērstu problēmu – ar šādu piekļūšanu ir mazas, jo vajag panākt, lai uz pārnesumu pārslēgšanas sviras esošu apaļu daļu (ābolu) ciešāk apņem tulpjveida plastmasas detaļa, kuru nomainīt var tikai izjaucot visu mehānismu. Es pats esmu zem vāciņa palicis plastmasas caurulītes gabalu, kas pagaidām līdz. Sviras gājiens tāpat ir garš, bet pārnesumos var ieslēgt. Kāds cits ir izmantojis koka skrūves, kā 1.attēlā. Barbariski, vai ne?

2.attēls
2.attēls

Jauns pārslēdzēja kulises mehānisms vēl nesen maksāja ap Ls 120.  To dilstošo buksi internetā piesolīja uzvirpot pa Ls 40. Ebay.co.uk visu plastmasas detaļu komplektu var iegādāties pa 30 – 35 Euro. Vienīgi grūti pēc tur redzamajiem fotoattēliem prognozēt izstrādājuma kvalitāti. Ir gadījumi, ka šāda detaļa montējot ir salūzusi. Skatīt 2.attēlu.

Tikai šī attēla autors klusē par to, vai detaļām līdzi bijusi montāžas instrukcija un vai viņš to ir ievērojis. Kādēļ tā saku? Es arī iegādājos e-bay šādu komplektu un tā montāžas instrukcijā ir teikts, ka lielākā plastmasas detaļā pirms to montēt uz pārnesumu kārbas sviras “ābola” ir jāuzkarsē līdz + 45 grādiem, lai tā paliktu elastīga.  Vēl neesmu ķēries pie detaļu mainīšanas, bet plānoju visu procesu “protokolēt” ar fotogrāfijām un aprakstu.

Views: 130

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail