Nankang riepu SV-1 un SV-2 salīdzinājums
Papildināts 24.01.2016. ar pēdējām rindkopām
Lai mans viedoklis par NANKANG riepām SV-1 un SV-2 būtu saprotamāks, dažos vārdos par apstākļiem, kādos šīs abu modeļu Nankang riepas lietoju. Automašīna Opel Zafira. Riepas izmērs 195/65 R 15. Apmēram 70 % nobraukuma pa asfaltu, 30 % – pa zemes ceļu. Ziemā pārsvarā pa slapju vai sausu asfaltu, uz zemes ceļiem – sniegs vai piebraukts sniegs. Braukšanas stils – konservatīvs, pārsvarā Ceļu satiksmes noteikumos noteiktā ātruma robežas. Vidējais nobraukums gadā – 25 000 km.
Pirms sāku rakstīt šo Nankang riepu salīdzinājumu, paskatījos ko par šīm riepām saka citi Nankang riepu lietotāji interneta vietnē: http://www.rieputesti.com/. šajā vietnē apkopoti riepu lietotāju viedokļi par riepu uzrādītajām īpašībām šādos braukšanas apstākļos:
- saķere uz sausa un slapja asfalta seguma;
- bremzēšana uz sausa un slapja asfalta seguma;
- riepas saķere sniegā;
- braukšanas komforts;
- riepas radītais trokšņa līmenis;
- riepas nodilums;
- degvielas patēriņš.
Rieputesti.com augstāko (labāko) rezultātu vērtē ar atzīmi 5. Abas riepas – Nankang SV-1 un SV-2 šajā apkopojumā saņēmušas vienādu vērtējumu – 3,5, lai gan atsevišķu autovadītāju viedoklis par tām ir visai atšķirīgs.
Riepu Nankang SV-1 man ieteica kā labu “vidusšķiras” riepu (cenas un kvalitātes īpašību līdzsvars) ar labu saķeri ziemas apstākļos un noturīgu pret sānslīdēm. Nobraucu ar SV-1 sešas ziemas un arī dažas vasaras. Kad SV-1 bija nodilušas “līdz pēdējām”, meklēju jaunas, bet neatradu. Man ieteica jaunāku NANKANG modeli SV-2. Ar tām nobraucu rudeni-ziemu-pavasari. Tikai ziema bija ar plānu un īsu sniega segu.
Riepai SV-1 protektors smalkāks, ar nedaudz slīpām rievām šķērsvirzienā un vienu platu rievu garenvirzienā. Savukārt riepai SV-2 garenvirzienā četras rievas, ar zig-zag veida rievām šķērsvirzienā. Domāju, ka tieši pateicoties šīm protektora garenrievām, SV-2 riepa ir daudz pārāka par SV-1 šķērsstabilitātes ziņā braucot pagriezienos gan pa irdenu vai slapju sniegu, gan arī pa grants seguma ceļiem. Izņemot uz piebraukta sniega vai ledus, kur SV-1 tomēr ir stabilāka.
Arī vizuāli ir redzams, ka SV-1 protektora kontaktlaukums ir lielāks un smalkāks nekā riepai SV-2, tādēļ braucot ar SV-1 drošāk jutos uz ledus vai piebraukta sniega gan braucot, gan arī uzsākot braukšanu vai bremzējot.
Smalkākais SV-1 riepas protektors nodrošina ar klusāku gaitu braucot pa asfaltu, nekā SV-2. It īpaši, ja ir spēcīgs sānvējš. Man liekas, ka arī degvielas patēriņš braucot ar SV-1 ir nedaudz mazāks.
Rupjākais SV-2 riepas protektors un tā garenrievas dod lielāku drošību braucot pa slapjiem ceļiem. Īpaši, ja asfalta seguma garenrievās (risēs) vai padziļinājumos izveidojušās ūdens peļķes. SV-2 riepas protektors lieliski tiek galā ar ūdeni un vietās, kur braucot ar SV-1 riepu bija jūtama spēcīga ūdens pretestība, ar SV-2 nekas tāds nav jūtams. Tātad mazāka iespēja, ka var sākties riepu akvaplanēšana. Tāpat no kontaktvirsmas labi tiek izspiesta slapjā smilts vai dubļi braucot pa pavasarī izšķīdušajiem grants ceļiem.
Lai arī riepa NANKANG SV-1 tiek apzīmēta ar M+S un vairāk domāta braukšanai ziemas apstākļos, mani pārsteidza tās nodilumizturība. Kā jau rakstīju, SV-1 lietoju 6 ziemas un dažas vasaras, bet vasaras riepas (pat divi komplekti) nodila ātrāk par šīm NANKANG SV-1. Tieši NANKANG riepu nodilumizturību kā vienu no labākajām īpašībām man pieminēja arī vairākos riepu centros.
Pagaidām ar NANKANG SV-2 nav braukts siltos laika apstākļos (arī marķēta ar M+S) , tādēļ neko nevaru piebilst par to, kā šī riepa “uzvedās” tad. Ja būs jauni iespaidi, tad šo ierakstu par NANKANG riepām papildināšu.
Papildināts 26.01.2016.
Par NANKANG SV-2 lietošanu vasarā
- Uz asfalta salīdzinoši skaļākas par NANKANG SV-1. Īpaši rudenī, kad laukā palika aukstāks.
- Ļoti labi uzvedās uz grunts ceļa – laba saķere un vadāmība arī straujos pagriezienos.
- Tā kā daudz braukāju pa asfaltu – stipri dila priekšējo riteņu riepu ārmalas. Stiprāk nekā bija ar braucot ar NANKANG SV-1.
Par NANKANG SV-2 lietošanu otrajā ziemā
Sniega bija daudz vairāk, līdz ar to lielākas iespējas pārliecināties par riepu NANKANG SV-2 uzvedību ziemas apstākļos:
- “Slidenas” uz piebraukta (saledojuša) sniega un ledus.
- Stabili ietur garenvirzienu uz jebkura seguma, ja virsū ir irdens sniegs. Pat uz slikti tīrīta asfaltēta ceļa puteņa laikā un pēc tā. Tikai nevajag aizrauties ar ātrumu, jo bremzēšanas īpašības varētu būt labākas.
- Ļoti labi “rokas” (pārvar) visai dziļu irdenu sniegu. Par to pārliecinājos manevrējot pilsētu netīrītos iekšpagalmos un nokļūstot uz pieputināta un netīrīta laiku ceļa ar 30 – 40 cm biezu sniega kārtu. Nevis uz irdena piesniguša, bet gan uz cieta, pieputināta sniega. Pats biju pārsteigts par caurgājamību.
- Ļoti skaļas uz “plika” asfalta vai piebraukta sniega un ledus. Acīm redzami – cieta gumija.
Vai manas nākamās riepas ziemai arī būs NANKANG SV-2 ? Vēl nezinu, jo neraugoties uz ļoti labo uzvedību sniegā, gribētos labākas bremzēšanas īpašības.
Jāņem vērā, ka sākot ar 2024.gada 1.decembri ziemas sezonā drīkstēs lietot tikai tās riepas, uz kurām ir marķējums “sniegpārsla” un “kalnu siluets”. Ja ir tikai “M + S”, tad tās lietojamas tikai vasarā.
…
Views: 126