Vārds nav putns – atpakaļ neatsauksi

zs-kmc-vada-komandieriZS Kājnieku mācību centrā apmācības kursa beigās katrs apmācāmais saņēma savu raksturojumu – dažus iespējami objektīvus teikumus par to, kāda bijusi indivīda attieksme pret mācību procesu un apstiprinātiem kārtības noteikumiem, kā arī parādītās profesionālās spējas.

Mācību nodaļas kurators (mācību centra instruktors) par katru apmācāmo sastādīja īsu vērtējuma anketu, katru atzīmi pamatojot ar vienu teikumu. Saliekot visus teikumus kopā, veidojās katra indivīda raksturojums.
Katru raksturojumu apsprieda visi instruktori kopā, jo reizēm gadījās, ka apmācāmais bija “paraugzēns” sava instruktora priekšā, bet citviet atklāti parādīja, ka daudz kas viņam “pie kājas”. Objektīva raksturojuma sastādīšana bija sava veida vārdu kaujas starp instruktoriem, jo pat negatīvs vērtējums nedrīkstēja aizvainot indivīdu kā personību. Piemēram, ja apmācāmais kursa laikā slinkoja, tad to nu gan nerakstījām “tiešā tekstā”. Tā vietā raksturojums bija apmēram šāds – apmācāmais A.B. ir spējīgs labi izpildīt tādu un tādu uzdevumu, bet kursa laikā šīs spējas neparādīja pilnā apjomā.

Reiz uz apmācībām bija nosūtīta kāda salīdzinoši augsta amatpersona, par kura amatu mēs iepriekš nezinājām. Viņš visai atklāti ignorēja noteikto kārtību un arī īpaši necentās nodarbību laikā. Rezultātā  virsnieks nesaņēma vis kursa beigšanas sertifikātu, bet gan tikai izziņu par to, ka četras nedēļas pavadījis Kājnieku mācību centrā un atbilstošu raksturojumu. Pēdējā kopējā sanāksmē viņš lūdza iespēju izteikties, ko gaidījām ar nelielām bažām, zinot viņa pazīšanos “augšā”. Tomēr, mums par pārsteigumu, viņš atzina, ka “laidis muļķi” un gan kursa gala atzīme, gan raksturojums ir bijis pārsteidzoši objektīvs. Šie vārdi mums izklausījās kā augsts pašu darba novērtējums.

Lasīt citus rakstus par ZS Kājnieku mācību centru:

Zemessardzes Kājnieku mācību centrs. Sākums

ZS KMC. Kadru meklēšana

Zemessardzes Kājnieku mācību centrs. Otrais līmenis

Zemessardzes Kājnieku mācību centrs. Cēsis attālinās no Rīgas

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather
instagramby feather

You may also like...