Pēdējā laikā meklēju iespējas uzzināt ko vairāk par to, kā savas domas un idejas “uzlikt uz papīra” rakstiski arī citiem saprotamā veidā.

Internetā atradu kādu weblapu, kurā piedāvāja manis meklēt informāciju. Pateicoties Melnās Piektdienas (Black Friday) kampaņai, pat ar ļoti lielu (70 procenti) atlaidi naudas izteiksmē.

“Nopirku” piedāvāto kursu un noklausījos to pat ar ļoti lielu interesi.

Lai arī kursa audiovaloda bija angļu, lektors lietoja vienkāršus, man labi saprotamus, terminus un piedevām, viņam bija ļoti skaidra izruna.

Pēc šī īsā kursa man jau bija “āķis lūpā” un meklēju nākošo kursu. Atradu. Tā kā tikko jau biju noklausījies šajā portālā vienu kursu, man pienācās bonuss – vēl papildus atlaide maksai par kursu.

Loģiski, ka “nopirku” arī šo kursu un noklikšķināju uz “play”.

Jau ar pirmajām sekundēm sapratu, cik vieglprātīgs esmu bijis, jo šī, jaunā, kursa audio valoda bija spāņu valoda.

Lektore, sieviete, zinoša, vēlējās daudz ko pastāstīt sīkās detaļās, tādēļ runāja ātri. Vismaz man tā likās, jo nezinu, cik ātri spāņi runā “normāli”.  Ekrāna apakšā sievietes teiktajam centās tikt līdzi tulkojums angļu valodā.

Savu mūžu nekad nebiju lasījis angļu valodā tik ātri. Reizēm pat apturēju video vai pat patinu to atpakaļ, lai tiktu līdzi lekcijas domai. Par to visu taču bija samaksāts.

Un vēl mani pārsteidza kursa ilgums, lai arī lētāks nekā pirmais kurss. Ja ar pirmo kursu “tiku galā” nedaudz ilgāk par stundu, tad šis kurss bija jāsadala uz divām dienām. Vienkārši pirmās dienas vakarpusē galva atteicās sekot līdzi trakajam angļu teksta tempam. Sekot līdzi tā, lai izlasīto arī saprastu.

Beidzot tiku galā. Kurss ļoti vērtīgs, jo lektora zinoša un dalījās ar daudzām noderīgām niansēm.

Kāda no tā visa ir mana papildus gūtā mācība?

Pirmkārt. Rūpīgāk jāveic tas, ko sauc par “tirgus izpēti”. Nopietnāk jāiepazīstas ar piedāvājumu, konkrēto preci.

Otrkārt. Internetā var atrast interesantus un noderīgus mācību kursus par daudzām tēmām. Tomēr iesaku ņemt vērā iepriekš pieminēto “mācību Nr. 1”, lai izvērtētu atbilstību vajadzībai un prasītajai cenai.

Visits: 48

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail