Lielākajai daļai no jums, kas lasa šo ierakstu, noteikti ir sava pieredze par iepirkšanos interneta veikalos. Arī man tāda ir daudzu gadu garumā. Gadījies ir visādi. Pat piešmaukts ar visai vilinošu piedāvājumu. Tomēr īpaši interesanta tā izveidojusies pēdējo nedēļu laikā, par ko arī gribu pastāstīt.

Pirmais stāsts. Par līdz šim nepiedzīvotu interneta veikala darba ātrumu, kam līdzi ne vienmēr tiek paši interneta veikala darbinieki. Meklēju detaļas savai automašīnai. Vistuvāk meklētajam atradu firmā TRODO. Izvēlējos preci, pasūtīju, apmaksāju. Darba dienā ap pusdienas laiku. Pavisam drīz saņēmu apliecinājumu no TRODO.lv par to, ka izvēlētās detaļas patiesi atbilst mana auto modelim.

Nākošās dienas rītā 8.00 saņēmu īsziņu, ka jāierodas tuvākajā Latvijas Pasta nodaļā lai saņemtu sūtījumu no interneta veikala TRODO. Tas viss notika kādās 20 stundās no pasūtījuma veikšanas brīža. Ieskaitot nakti.

Interesantākais sekoja nedaudz vēlāk – dienas beigās saņēmu e-pastu no TRODO, ka mans pasūtījums nodots piegādei. Tātad – prece atnāca ātrāk nekā par to uzzināja kāds cits atbildīgais uzņēmuma darbinieks.

Otrais stāsts. Meklēju dzīvoklim nepieciešamās elektropreces. Atrodu interneta veikalā 1a.lv. Ielieku pirkuma “grozā”. Parādās sarkans uzraksts, ka nav sasniegta minimālā pirkuma summa. Pameklēju un izvēlos vēl kādu preci, kas saimniecībā “varētu noderēt”. Apmaksāju pasūtījumu. Pēc laika e-pastā saņemu rēķinu no interneta veikala 1a.lv, kurā norādīta tikai viena no pasūtītajām un apmaksātajām precēm. Attiecīgi – arī summa tiek uzrādīta mazāka.  

Sazinos ar 1a.lv, jo gribu zināt – ar ko tas viss izskaidrojams. Saņemu atbildi, ka manā pasūtījumā iekļautās preces tiekot piegādātas no dažādām noliktavām, tādēļ katru preci piegādāšot atsevišķā sūtījumā. Zinu, ka šādu “praksi” piekopj arī citi interneta veikali, tomēr par dalīto piegādi vienmēr saņēmu brīdinājumu un atvainošanos jau pasūtījuma noformēšanas brīdī, bet ne tikai pēc mana papildus pieprasījuma.

Patreiz ir tā, ka vienu no interneta veikalā 1a.lv pirktajām precēm saņēmu pēc vairākām dienām, par ko mani informēja arī e-pastā. Tomēr nav nekādas informācijas par to, kādā stadijā ir otras preces piegāde.

Trešais stāsts. Iekārtojot dzīvokli vienā no interneta veikaliem, kurā iepriekš esmu pircis ne vienu vien preci, ieraudzīju specifisku apgaismes ķermeni. Tieši tādu, kādu vēlējos. Tomēr nolēmu pameklēt vēl. Atradu. Interneta veikalā Healtharea.eu to pašu preci divas reizes lētāku. Noformēju un veicu pasūtījumu. E-pastā saņēmu atbildi ar norādi, ka rēķinu apmaksai man nosūtīs uz e-pastu ne vēlāk kā 24 stundu laikā. Gaidu.

Paiet vairāk par 24 stundām, bet solītā rēķina nav. Piebildīšu, ka tā nebija nedēļas nogale vai kāda cita valsts brīvdiena. Sameklēju interneta veikala Healtharea.eu norēķina rekvizītus, norādu pasūtījuma numuru, kā tas bija noteikts noformējot pasūtījumus, veicu pasūtījuma apmaksu. Drīz vien saņēmu jaunu e-pastu ar gaidītu rēķinu, ar piebildi, ka mans maksājums ir saņemts. Lieliski. Tikai no interneta veikala Healtharea.eu vairs neesmu saņēmis nekādu informāciju par pasūtījuma izpildes statusu, ne arī pašu preci. Nu būs pagājusi jau otrā nedēļa, kopš veikta apmaksa. Nāksies atgādināt par sevi.

Papildinājums. Uz pirmo atgādinājuma vēstuli interneta veikals Healtharea.eu vispār nereaģēja. Nekādas informācijas par pasūtījuma statusu. Pēc dažām dienām atgādināju par sevi vēlreiz, pieminot arī tādu organizāciju, kas aizsargā patērētāju tiesības. Tad nepilnas stundas laikā no Healtharea.eu saņēmu atbildes e-pastu par to, ka viņi patreiz neesot spējīgi izpildīt pasūtījumu un nauda tikšot atmaksāta manā kontā. Vismaz kaut kāds situācijas risinājums, bet varēja par savu “nespēju” informēt laicīgi.

Views: 54

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail