Manā e-pastā iekrita atgādinājums par to, ka tuvojas interneta domēna lietošanas apmaksas termiņš. Ieteica pie viena arī pārbaudīt apmaksas procesam nepieciešamo datu atbilstību patreizējam stāvoklim.

Savos pierakstos sameklēju attiecīgā pakalpojuma sniedzēja interneta portāla lietotāja vārdu un paroli. Pāris klikt, klikt un jau redzēju savus profila datus. Kā tad, ka jāveic labojumus. Mainījusies dzīves vietas adrese un maksājumu karte.

Dzīves vietas adreses nomaiņa profilā notika ātri. Atlika vien attiecīgajos lauciņos ievadīt jauno informāciju un to apstiprināt.

Ķēros pie nākošā soļa – jaunās maksājumu kartes datu ievadīšanas. Vispirms pagāja laiciņš kamēr atradu un sapratu, kur un kā tas izdarāms.

Ievadīju jaunos maksājumu kartes rekvizītus, nospiedu pogu “SAVE” – ekrānā brīdi griezās aplītis, kas liecināja par sistēmas rosīšanos lai apstrādātu manis ievadītos datus. Un tad parādījās teksts, ka saglabājot jauno informāciju ir notikusi kļūda. Lai pamēģinot vēlāk.

Labi. Pagaidīju. Tad veicu to pašu kartes datu ievadīšanas un apstiprināšanas procesu. Arī rezultāts bija tāds pats. Kļūda. Pamēģiniet vēlāk.

Pēc laika mēģināju atkal. Sistēma savu “aplīti” grieza ilgāk nekā iepriekš. Tad parādījās sākuma lapa ar paziņojumu uz sarkana fona – “piekļuve manam kontam ir liegta”. Bāc!!! Zvaniet pa norādīto telefonu vai arī izmantojiet Palīdzības dienesta pakalpojumus.

Nolēmu “paņemt pauzi”. Procesu atkārtoju pievakarē. Brīnumi nebija notikuši – piekļuve joprojām liegta.

Ko nu? Lai atjaunotu piekļuvi savam kontam, nolēmu izmantot “palīdzības dienestu”. Tur pieprasīja ne tikai dažādus datus, bet arī jebkuru personību apliecinoša dokumenta fotogrāfiju, kurā ir redzama mana seja. Lai pārliecinātos, ka tas patiešām esmu es. Nosūtīju.

Pienāca atbilde, ka mans pieteikums ir saņemts un tas tiks izskatīts rindas kārtībā trīs darba dienu laikā. Ceru, ka viss atrisināsies laikus un savu domēna vārdu nezaudēšu.

SEB Interneta banka

Rakstot iepriekšējo tekstu par ķibeli ar sava domēna vārda “īres” pagarināšanu, atcerējos citu pavisam nesenu atgadījumu.

No stacionārā (galda) datora centos “ieiet” SEB interneta bankā izmantojot Smart ID aplikāciju. Viss notika kā parasti (man tā likās sākumā). Mobilajā telefonā atvērās aplikācija, lai ievadītu PIN1. Ievadīju to, bet datorā neatvērās SEB internetbanka.

Mēģināju vēlreiz. Tad biju vērīgāks un pamanīju, ka datorā internetbankas vietnē neparāda kodu, kurš tiek sūtīts uz SEB aplikāciju mobilajā telefonā.

Atcēlu reģistrēšanās procesu. SEB Internetbankas lapā parādījās uzraksts, ka uz 12 stundām man liegta pieeja interneta bankai, jo esot bijuši pārāk daudz mēģinājumu. Varot zvanīt arī uz norādīto telefonu.

Satraucies par visādām saklausītām un iespējamām blēdībām, arī par savu naudu kontā, pamēģināju pieslēgties interneta bankai izmantojot mobilo telefonu. Izdevās. Tad pamēģināju pieslēgties “caur” portatīvo datoru – arī izdevās bez jebkādas aizķeršanās. Arī visa nauda bija savā vietā.

Kas gan bija noticis iepriekš? Vasarīgais karstums vai magnētiskās vētras?

Views: 91

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail