Efektīva metode kā uzlabot ceļu remontu kvalitāti

cela-rullisVai jums kādreiz ir gadījies izdarīt ko tādu, par ko ilgu laiku bijis kauns? Lielākā vēlēšanās iespējami ātrāk to aizmirst un lai nekas par to neatgādina? Saprotama vēlme. Tāpat ir arī ceļu būvē un remontdarbos. Patīkami, ja labos darbus piemin iespējami ilgāk, bet par neveiksmēm vispār nerunā.

Ceļu būve un remonts ir tāds pats bizness, kā jebkura cita ražošana, kur svarīgi būt pamanītam starp konkurentiem. Labā nozīmē, protams. Tādēļ par savu piedāvājumu pārliecināti komersanti nekautrējas savai produkcijai piestiprināt labi pamanāmu un oriģinālu firmas (brenda) zīmi.

Iedomāsimies, kā būtu, ja:

Pie jaunuzbūvētā vai rekonstruētā ceļa posma vairākās labi redzamās vietās uzstādītu uzrakstus, ka, piemēram, “Šo ceļu 201x.gadā pa tādiem un tādiem līdzekļiem uzbūvēja uzņēmums AS “Rullis”. Darba garantijas termiņš 7 gadi”.  Visi brauktu un priecātos par tādu skaistu un kvalitatīvu darbu, slavētu AS “Rullis”.  Bet, ja brauktuves segums sāktu plaisāt vai arī vietām “iesēstos” jau pēc divām ziemām, katram būtu redzams, ka AS “Rullis” pakalpojumi nav tā labākā izvēle. Un iepirkumu konkursos tas runā labāk par visādiem dokumentiem, kas pierāda ilggadēju pieredzi līdzīgu objektu būvēšanā.
Uzņēmumiem, kas bruģē gājēju celiņus un vietām arī ielu brauktuves, noteiktu obligātu prasību bruģī iestrādāt savas firmas logo vai nosaukumu. Ne jau katrā bruģakmenī, bet, piemēram, vienu tādu “firmas akmeni” uz katriem desmit ieklātā bruģa kvadrātmetriem. Tā būtu arī sava uzņēmuma reklāma. Tad katram gājējam un braucējam būtu skaidrs, kura uzņēmuma darbs ir kvalitatīvs, bet kuru pat tuvumā nelaistu savam pagalmam vai gājēju ietvei.

Manuprāt, tad būvētāji lielāku uzmanību veltītu sava darba kvalitātei ne tikai uz nodošanas brīdi, bet rūpētos par sava uzņēmuma prestižu arī iedzīvotāju acīs. Tagad, ja būvniecībā kaut kas noiet greizi, “mobilie aculiecinieki” steidz zākāt pasūtītājus – valsti vai kādu konkrētu pašvaldību. Bet faktiskais brāķa taisītājs paliek ēnā – kaut kur objekta malā uz kāda plakāta ir minēts uzņēmuma nosaukums. Objektu pabeigs, plakātu noņems un par būvnieku aizmirsīs.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather
instagramby feather

You may also like...