Publiskajā telpā tiek plaši apspriesta premjeres Straujumas nomelnošanas kampaņa – kas ir tās kurinātāji, un kādas var būt kampaņas sekas. Pilnīgi iespējams, ka tam visam “apakšā” ir kādu cilvēku grupas tālejoši nolūki. Tomēr, no vienkārša iedzīvotāja un balsotāja (balsstiesīgā) skatu punkta raugoties visbiežāk “sev kājā šāvusi” (kā tagad moderni teikt) pati premjere Straujumas kundze.

Iespējams, ka, veidojot pēdējās valdības pēc V.Dombrovska aiziešanas no premjera amata, bija vajadzīga mērena persona, kura spēj samierināt (vismaz nomierināt) oponentus un ar minimālu balsu pārākumu pamazām pieņemt dažādus valstiskus lēmumus. Tam bija piemērots Straujumas kundzes prasme nogludināt asumus un pamazām čubināt uz priekšu.

Taču problēmas rodas tad, kad nākas pieņemt lēmumus, kuri var atstāt nopietnu ietekmi ilgtermiņā dažādās jomās. Līdz šim nevienā intervijā neesmu dzirdējis (lasījis) pašas premjeres viedokli šādos jautājumos. Intervijas vairāk atgādinājušas bubināšanu par to, ka vēl jāpaskatās, jāpapēta, jānoskaidro un tad lemsim.

Tā nu nonāk pie dīvainām situācijām, kurās Ministru kabinets Straujumas vadībā pēc vairāku stundu diskusijām aiz slēgtām durvīm pieņem vienbalsīgu lēmumu “par”, bet nākošajā dienā bez jebkādiem sīkākiem skaidrojumiem vienam no ministriem (savas partijas Vienotība biedram) “parāda durvis” – izmet no “pietuvināto” loka. Neko vairāk neskaidro arī Vienotības vadība. Apbrīnojams klusums. Kur gan te loģika?

Otrs stulbs murmulējums, kurš noteikti paliks tautas folklorā līdzīgi kā A.Slaktera “nathing spešal” ir Straujumas teiktais, ka viņa neko nav zinājusi par algas paaugstinājumu premjerei pašai, ministriem un vēl rindai citu ierēdņu. Redziet, viņa (premjere Straujuma), tajā laikā atradusies Ķīnā. Vai tas nozīmē, ka premjeres vārdam nav nekāda svara? MK lēmumi tiem ierosināti un nobalsoti kaut kur citur? Ārpus Ministru kabineta? Pat ja tā, tad būtu vismaz paklusējusi vai rūpīgi padomājusi, ko šajā gadījumā teikt masu mēdijiem. Lai pēc tam nav jāžēlojas, ka “melnie spēki” nu tagad sadūšojušies un sākuši premjeres apmelošanu.

* ) Premjeres Straujumas teiktais, ka viņa neko nav zinājusi par viņas (premjeres) plānoto algas pielikumu, jo viņa, redz, tajā laikā bijusi prom tālajā Ķīnā, līdz kurienei ziņas nenonāk – man atgādina kādu skandālu ar Zemessardzes komandieri Eihmani pagājušā gadsimta beigās.

Kamēr ZS komandieris Eihmanis vairākus mēnešus atradās ārzemēs, viņa padotie bez viņa ziņas, bet pa valsts līdzekļiem, veica viņa dzīvokļa remontu, lai tajā varētu veikt atbilstoša līmeņa ārvalstu viesu pieņemšanu. Dažiem “sliktajiem” padotiem par to nācās atvadīties no amatiem.

**) Tikko internetā izlasīju ziņu, ka Straujumas “laiks” ir iztecējis.

 

Views: 40

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail