Nesen vienā no saviem apcerējumiem par notikumiem Ukrainā “Vai ukraiņiem kas jauns padomā?” pieminēju to, ka ukraiņi netieši (mīklaini smaidot) izteicās par to, ka sekmīgi notiek viņu pašu ieroču un militāro tehnoloģiju izstrāde. Sakot, ka vēl nav pienācis laiks par to skaļi runāt. Vienkārši vēl jāpagaida, kad kaut kas no tā visa būs redzams darbībā.

Papildinājums 13.novembrī – svaigs sižets par ukraiņu dronu PUNISHER, ar darbības tālumu līdz 40 km, sprāgstvielas daudzums – līdz 2,5 kg.

Tikpat nekonkrēti ukraiņi runāja pēc tam, kad tajā brīdī vēl “nezināmi” spēki 29.oktobrī uzbruka Krievijas kara flotes kuģiem Sevastopoles ostā un tiem radīja nopietnus bojājumus. Krievi gan uzreiz “no drošiem avotiem” paziņoja, ka tas esot noticis ar visai ciešu britu spēku līdzdalību. Un tālāk klusums.

Līdz burtiski šajās dienās interneta vietnē www.unin.net izlasīju informāciju par to, ka  iepriekš pieminēto uzbrukumu krievu flotes kuģiem ukraiņi veikuši ar pašu izstrādātiem un ražotiem bezekipāžas attālināti vadāmiem kuteriem.  

Attālināti vadāmais kuteris, kura vērtība apmēram 250 000 USD, spēja radīt nopietnus bojājumus 400 000 USD vērtam kuģim “Admirālis Makarovs”.  Kutera maksimālais ātrums līdz 80 km/h, gaitas rezerve līdz 800 km, darbības radiuss līdz 400 km, autonomās darbības laiks līdz 60 stundām, kaujas lādiņa svars – 200 kg.

Daudz tiek spriests par to, ka ukraiņi cer no amerikāņiem saņemt daudz tālākas darbības raķetes HIMARS sistēmām. Patreizējās spēj iznīcināt mērķi līdz 70- 80 km attālumā. Un te sākās spekulācijas par to, ko kurš skaidri ir pateicis un, ko varētu saprast no nepateiktā, jeb nepārprotami neaizliegtā.

ASV prezidents esot aizliedzis ukraiņiem dot HIMARS sistēmu raķetes ar darbības attālumu 300 un vairāk km, baidoties, ka ukraiņi var sākt apšaudīt Krievijas Federācijas teritoriju. Tomēr nav skaidri pateikts, ka jaunākajā bruņojuma paketē nebūs raķetes ar darbības attālumu līdz 210 km (160 jūdzes). Ar tām tagad no Hersonas rajona varētu “aizsniegt” līdz krievu trim galvenajiem lidlaukiem Krimā.

Saliekot kopā sīkos informācijas gabaliņus no dažādiem publiski pieejamiem avotiem iezīmējas “bilde”, ka amerikāņi varētu ukraiņiem dot raķetes, kas sniedz līdz 1000 km. Bet tās palaižamas tikai no lidmašīnām “gaiss – zeme”. Turpat gandrīz vai nejauši blakus ziņa, ka poļi apspriež iespēju ukraiņiem nodot padomju lidmašīnas SU – 24, ar kurām ukraiņi prot apieties un lidot.  Kāda sagadīšanās – pieminēto amerikāņu 1000 km raķešu palaišanas iekārtas varot uzstādīt uz SU – 24. Interesanti, kas tur galā sanāks?

Krievi internetā publicējuši video, kurā redzama Kahovkas HES tilta uzspridzināšana. Lai aizkavētu iespējamo ukraiņu uzbrukumu. Iepriekš viņi rādīja uzspridzināto Antonovkas tiltu. Cik nu redzēju, bez gariem krievu komentāriem.

Tagad ukraiņi pavisam nopietni paziņo, ka notikusi reti iespējama sagadīšanās, kā karā reizēm notiekot. Ukraiņi ar HIMARS apšaudījuši krievu kolonu uz Antonovkas tilta, kad noticis daudz lielāks sprādziens. Vai nu raķete trāpījusi transportam ar munīciju, vai tieši no raķetes trāpījumu, bet, acīm redzot detonējušas krievu iepriekš pie tilta konstrukcijām pieliktās sprāgstvielas.

Lai vai kā, bet ziņa par Antonovkas tilta sagraušanu krievu vienībās radījusi lielu paniku, jo nogriezts (iznīcināts) solītais atkāpšanās ceļš. Krievi vairs nav domājuši par aizkavēšanas kaujām, bet gan par to, kā ātrāk nonākt Dņepras kreisajā krastā. Komandieri zaudējuši kontroli pār vienībām. Posmā starp Antonovku un Novokahovku Dņepras šķērsošanai nakts aizsegā izmantoti jebkādi pieejamie peldlīdzekļi. Jau nedēļām iepriekš tika ziņots, ka krievu karavīri pievācot visu, ar ko varētu šķērsot upi.

Tagad eksperti skaita, cik lieli krievu spēki izvairījušies no iznīcināšanas Dņepras labajā krastā un tagad var tikt izmantoti citās frontes vietās. Ukraiņi gan apšauba šo vienību kaujas spējas, jo labajā krastā bēgot pamests liels skaits ieroču un munīcijas, kā arī dažāda tehnika, kas nonākusi ukraiņu rīcībā.

Tāpat eksperti rēķina, kādus spēku ukraiņiem jākoncentrē, lai padzītu krievus no Dņepras kreisā krasta. Pēc dažādu ukraiņu amatpersonu izteikumiem var nojaust, ka nav plānots uzbrukt pāri Dņepras upei, vai citādi ar asiņainiem uzbrukumiem “pierē”.

Ukraiņi jau ir pierādījuši, ka var gūt panākumus arī savādāk. Varbūt nedaudz kaut ko ir mācījušies arī krievi, jo izlūkošanas dati vēsta, ka viņi rok ierakumus un veido nocietinājumus ne tikai zemes šaurumā uz Krimu, bet arī Melitopoles apkārtnē, kas ir viens no taisnākajiem ceļiem no Zaporižjes uz Azovas jūras piekrasti – tā “nogriežot” Dņepras kreisajā karstā esošajiem krieviem nogriežot piegādes ceļu pa sauszemi.

Šovakar, 12.novembrī, Ukrainas prezidenta administrācijas padomnieks Arestovičs izteicās, ka tagad varētu būt nosacīta “pauze” līdz diviem mēnešiem, lai ukraiņi uzkrātu turpmākām lielākām operācijām nepieciešamās rezerves. Bet patīkami jaunumi būšot. Pavisam drīz.

Visits: 75

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail