rakstamgaldsTev darbā jauns kolēģis? Izskatās spējīgs un ar izdomu? Nedaudz noslēpumains? Neko nestāsta par saviem panākumiem iepriekšējā darba vietā? Deviņdesmit no simts, ka tas ir viens „pārvietotajiem” VID darbiniekiem, kuriem šajās dienās paredzama rotācija uz citiem „medību laukiem”.

Dīvaini liekas vairāku bijušo augstu amatpersonu paziņojumi, ka jau agrāk zinājuši par negodprātīgiem VID darbiniekiem. Bet nekāda rīcība nav sekojusi, jo … nevar taču visus no darba atlaist.

Šāda varbūtība liekas visai reāla, jo kā gan citādi VID priekšniece tik īsā laikā spētu sagatavot finanšu ministres prasīto grēkāžu sarakstu. Varbūt VID priekšniecei tāds sarakstiņš jau bija tajā melnajā grāmatiņā, kura gulēja rakstāmgalda pašā dziļākajā un tālākajā atvilktnē, jo iepriekšējā politiskā vadība to neļāva vilkt gaismā. Kolīdz nomainījās politiskais „jumts”, tā klāt bija arī jaunā slota – Dana.

Ar lēmumu šaubīgos kadrus aizrotēt uz citām valsts pārvaldes struktūrām gan tāda dīvaina situācija sanāk. Tīša ļaunprātība nav pierādīta, bet šaubu ēna gan krīt uz tiem „izredzētajiem”. Sola pārvietoto vārdus atklātībā nenodot, jo nekas nav pierādīts. Tomēr tagad un tuvākajā laikā uz katru darbinieku, kurš jebkādu iemeslu dēļ (pat dziļi privātu) pārcelsies no VID uz citu darba vietu, kritīs aizdomas, ka tas, lūk, var būt „viens no tiem”.

Kā pret šādu darbinieku lai attiecas priekšnieks? Kādas attiecības veidosies ar kolēģiem? Ārēji izlikties, ka tā ir parasta kadru maiņa, bet paklusām „skatīsies uz pirkstiem”, vai kaut kur nemēģina sev „nošņāpt” kādu kumosiņu no kopējā „kāposta”?

Interesanti, kā šādā situācijā darbosies sakāmvārds par tiem vilkiem, kuri met spalvu (maina mundieri), bet tikums paliek iepriekšējais.

Views: 40

instagram
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail